Starfield to prawdziwy exclusive na Xboxa. Gracze PlayStation 5 niech porzucą nadzieję

Starfield to prawdziwy exclusive na Xboxa. Gracze PlayStation 5 niech porzucą nadzieję

Microsoft wielokrotnie ogłaszał, że nadchodzący Starfield jest produkcją na wyłączność konsoli Xbox, co oznacza, że ​​nie trafi ani na Sony PlayStation 5, ani na Nintendo Switch. Pomimo tego wielu fanów wciąż ma nadzieję, ze względu na wcześniejsze praktyki Microsoftu, gra jednak pojawi się na innych platformach. Nic z tego!

Producent konsol Xbox po raz kolejny powtórzył, że Starfield to tytuł całkowicie ekskluzywny. Fani gier Bethesdy wciąż prowadzą dyskusje dotyczące możliwości, że Starfield może w późniejszym czasie trafić na inne platformy, gdy skończy się okres wyłączności na Xboksie. Chociaż producent konsol już zadeklarował, że jest to w pełni ekskluzywny, to sposób przejęcia Bethesdy przez Xbox oraz fakt, że firma wcześniej wprowadzała inne tytuły własne na inne systemy, wciąż dawało niektórym nadzieję.

Microsoft ostatecznie ucina wszelkie plotki - Starfield pojawi się tylko na konsolach Xbox i jest to tytuł na wyłączność. Fani obawiają się, że kolejne gry, w tym nowe odsłony Elder Scrolls, ominą PlayStation.

Mirosoft przejął Bethesdę

Aaron Greenberg, dyrektor generalny ds. marketingu gier Xbox, postanowił za pośrednictwem Twittera odpowiedzieć na oświadczenie dotyczące wyłączności czasowej mówiąc: "Staraliśmy się być tak klarowni, jak to tylko możliwe, [Starfield] nie jest wyłącznością czasową, po prostu jest to miejsce, gdzie gra powstaje".

Wiele z największych przejęć Microsoftu dotyczyło gier, które pochodziły od deweloperów historycznie blisko związanych z Xboxem. Bethesda jednak nie wpisuje się w taką charakterystykę, więc wydaje się, że fanom trudno jest uwierzyć, że kolejna duża gra tego producenta nie pojawi się na PlayStation czy Switchu. Jeśli to, co mówi Aaron Greenberg, jest prawdą, to można podejrzewać, że Skyrim będzie ostatnią grą z serii Elder Scrolls, która kiedykolwiek pojawi się na PlayStation.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Starfield to prawdziwy exclusive na Xboxa. Gracze PlayStation 5 niech porzucą nadzieję

 0