Starlink do września chce objąć zasięgiem cały świat

Starlink do września chce objąć zasięgiem cały świat

Jeśli mieszkacie w miejscu, gdzie ciężko o internet, a strefa zasięgu internetu satelitarnego Starlink również nie sięga tak daleko, to wkrótce sytuacja może się znacznie poprawić. Według prezes SpaceX, Gwynne Shotwell, oczekuje się, że Starlink zaoferuje globalny zasięg do września Jedyne co może przeszkodzić Elonowi Muskowi w realizacji celu, to regionalne przepisy. Starlink jest bliżej niż kiedykolwiek, aby stać się globalnym dostawcą usług internetowych. Na konferencji z Macquarie Group Shotwell powiedziała, że firma wystrzeliła już w kosmos około 1800 satelitów. Gdy dotrą do swojej orbity operacyjnej, co ma nastąpić do września, Starlink będzie w stanie oferować ciągły zasięg na całym świecie.

Do września Starlink ma oferować dostęp do internetu na całym świecie. SpaceX jak dotąd wystrzeliło 1800 z zapowiadanych 12000 satelitów.

Firma zapowiadała wystrzelenie 12000 satelitów więc liczba 1800 wydaje się być daleką od wcześniejszych obietnic, jednak SpaceX wciąż ma sporo czasu. Oprócz satelitów SpaceX będzie musiał również zająć się dokumentacją regulacyjną i uzyskać zgodę regionalnych operatorów telekomunikacyjnych, aby móc legalnie świadczyć usługi na terenach niektórych państw. Jeśli wszystko się powiedzie, to osoby w obszarach ze słabym dostępem do internetu, wreszcie będą mieć jakąś alternatywę.

Internet od Starlink oferuje świetne prędkości. W Niemczech użytkownik osiągnął ponad 550 Mb/s

Starlink jakiś czas temu uruchomił publiczne testy swojej usługi, co przyciągnęło ponad 10000 subskrybentów w 11 krajach. Użytkownicy dostarczyli obszernych danych na temat jakości internetu satelitarnego, ogólnie będąc pod sporym wrażeniem wydajności. Pobieranie przeważnie oscyluje wokół 200 Mb/s a prędkość wysyłania często przekracza 30 Mb/s. Opóźnienie według raportów mieści się w przedziale od 20 do 45 ms, co może pozwolić nawet na komfortowe rozgrywki w dynamicznych strzelankach. Należy zakładać, że wraz ze wzrostem liczby zainteresowanych parametry mogą się pogarszać, co z pewnością będzie niwelowane przez kolejne wysyłane satelity.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Starlink do września chce objąć zasięgiem cały świat

 0