Starsze urządzenia Apple utracą dostęp do Netflixa

Starsze urządzenia Apple utracą dostęp do Netflixa

Netflix, popularna usługa strumieniowego przesyłania wideo, wkrótce przestanie wspierać starsze modele popularnych urządzeń Apple.

Jak wynika z wpisów na Reddicie, użytkownicy platformy otrzymali e-maile informujące o "wycofaniu wsparcia" dla kilku starszych modeli urządzeń Apple TV. Zamiast tego Netflix planuje skupić się na nowszych modelach, oferując najnowsze funkcje, takie jak przeprojektowane ikony i nowy ekran główny, które zostały wprowadzone w ostatnich miesiącach. Na subreddicie Apple TV użytkownik udostępnił zrzut ekranu e-maila od Netflix, informującego o zakończeniu wsparcia dla Apple TV (2. generacji) i Apple TV (3. generacji) od 31 lipca 2024 roku.

Decyzja Netflixa o wycofaniu wsparcia dla tych starszych modeli ma na celu zapewnienie widzom „najlepszych możliwych wrażeń wizualnych”. Użytkownicy tych urządzeń będą musieli przesiąść się na nowsze modele, aby nadal korzystać z usług Netflix i cieszyć się najnowszymi funkcjami platformy.

W e-mailu czytamy: „Otrzymujesz tego e-maila, ponieważ w przeszłości korzystałeś z Apple TV (2. generacji) i/lub Apple TV (3. generacji) z serwisem Netflix. Niestety, 31 lipca 2024 r. zakończymy obsługę tych urządzeń”. Decyzja ta może wpłynąć na użytkowników starszych modeli Apple TV, którzy będą musieli przesiąść się na nowsze urządzenia, aby nadal korzystać z usług Netflix i cieszyć się najnowszymi funkcjami platformy.

Pod postem na Reddicie jeden z użytkowników spekulował, że może to oznaczać całkowite wyłączenie aplikacji na tych urządzeniach. „Przypuszczam, że oznaczałoby to całkowite zamknięcie, ponieważ uważam, że «aplikacje» dla tych generacji Apple TV to po prostu aplikacje internetowe hostowane przez firmę Apple lub tylko ikony/adresy URL uruchamiania ekranu głównego hostowane przez firmę Apple” – napisał użytkownik.

Netflix ogłosił zakończenie wsparcia dla starszych modeli Apple TV, co obejmuje urządzenia uznane przez Apple za "przestarzałe". Według oficjalnej strony pomocy Apple, ten termin dotyczy urządzeń, których dystrybucja została wstrzymana ponad siedem lat temu. Dla takich produktów Apple nie oferuje już serwisu sprzętowego, a usługodawcy nie mogą zamawiać części do naprawy.

Apple TV (2. generacji) został wprowadzony na rynek we wrześniu 2010 roku i oferował oglądanie w rozdzielczości do 720p. Z kolei Apple TV (3. generacji), który zadebiutował w 2012 roku, był napędzany chipem A5 i obsługiwał strumieniowe przesyłanie treści w rozdzielczości do 1080p.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Starsze urządzenia Apple utracą dostęp do Netflixa

 0