Startuje PlayStation League z nową ulepszoną inicjatywą!

Startuje PlayStation League z nową ulepszoną inicjatywą!

PlayStation Plus Polska przeradza się w PlayStation League, a gracze z całej Polski otrzymają możliwość rywalizowania o ogromne nagrody w następujących produkcjach — Uncharted 4: Kres Złodzieja, FIFA 17 oraz Rocket League.

Jeżeli jesteś posiadaczem konsoli PlayStation 4, masz również jedną z wyżej wymienionych gier oraz wykupione członkostwo w PlayStation Plus, możesz śmiało rywalizować na łamach PlayStation League. Sony ruszyło z odświeżoną formułą, zapewniając nową stronę, logo oraz nazwę, ale przede wszystkim regularne i częstsze niż do tej pory rozgrywki. Polski oddział PlayStation zdecydował się wprowadzić możliwość rywalizacji w trzech tytułach – Uncharted 4, FIFA 17, a trzecia pozycja miała zostać wybrana przez społeczność. W niedługim czasie jednogłośna opinia zdecydowała o pojawieniu się kultowego Rocket League. Gracze zawalczą o tytuł mistrza sezonu, jak i o fantastycznie nagrody rzeczowe i pieniężne. Wszelkie informacje na temat samych rozgrywek znajdziecie na oficjalnej stronie całego wydarzenia.

Polski oddział PlayStation doskonale zna siłę sportów elektronicznych, więc firma ponownie zaskakuje fanów e-rozgrywek nowym i odświeżonym PlayStation League!

E-sport na płaszczyźnie konsolowej jeszcze raczkuje. W porównaniu do PC i tytułów takich, jak CS: GO, DOTA 2 nie jest aż tak popularny ani dochodowy. Halo i Call of Duty to największe liczące się tytuły, biorąc pod uwagę łączną pulę nagród największych turniejów oraz zarobki czołowych graczy. Dlatego też każda tego typu inicjatywa wprowadzająca element e-sportu na konsolach jest dobra. PlayStation nigdy tradycyjnie nie było utożsamiane z graniem sieciowym, ze względu na to, że większość gier Sony skupiała się na aspekcie singleplayerowym, a ich flagowy FPS, Killzone, nigdy nie mógł nawet w połowie zbliżyć się popularnością do Halo. Patrząc jednak na Uncharted 4 i jego tryb wieloosobowy, w którym zdecydowano się na wprowadzenie płynności rozgrywki w 60 kl. /s, jest to krok ku e-sportowi (z drugiej strony gra mimo wszystko nie zrobiła furory multiplayerem). Tak więc całe przedsięwzięcie może być pewnego rodzaju krokiem aktywizującym posiadaczy PS4 do zmagań o duże stawki. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Startuje PlayStation League z nową ulepszoną inicjatywą!

 0