Steam blokuje publikację gier zawierających treści erotyczne

Steam blokuje publikację gier zawierających treści erotyczne

Według najnowszych informacji Steam opóźnia wydanie decyzji o publikacji w swoim sklepie tytułów zawierających elementy erotyczne. Prawdopodobnie wiąże się to z wprowadzanymi zmianami obejmującymi filtrację poszczególnych treści.

O sprawie poinformował m.in. portal techraptor.net, który kontaktował się ze studiem odpowiedzialnym za Shining Song Starnova. Okazuje się, że całość jest związana z nowym filtrem mającym pojawić się na Steamie w przyszłości. Będzie on odpowiadał za odpowiedni przesiew produktów widocznych zarówno na stronie głównej popularnej platformy, jak i w rekomendowanych propozycjach. Niestety korporacja nie odniosła się do potencjalnego terminu wprowadzenia wszelkich zmian. Co ciekawe autorzy produkcji dla pełnoletnich mieli otrzymać zapewnienie, że ich tytuły ostatecznie pojawią się na Steamie. Wspomniany deweloper czeka na zielone światło od około miesiąca, a jedyne co dotychczas otrzymał to prośby o cierpliwość.

Valve postanowiło wstrzymać na bliżej nieokreślony czas publikację gier zawierających treści erotyczne. Ma to związek z wprowadzeniem w przyszłości nowego filtra odpowiadającego za treści pojawiające się na Steamie. 

Steam blokuje publikację gier zawierających treści erotyczne

Warto zaznaczyć, iż to nie pierwszy raz, kiedy Valve wytacza działa przeciwko grom przesiąkniętym erotyką. Dwa miesiące temu włodarze firmy przesłali do autorów pismo nakazujące im skasowanie wszelkich niedozwolonych treści. Po licznych protestach podjęto decyzję o wycofaniu się z tego pomysłu. Cóż, częściową winę za taki stan rzeczy bez wątpienia ponoszą sami deweloperzy. Nie chodzi tutaj tylko o produkty o charakterze erotycznym, ale także te zawierające dużą dawkę przemocy. Do najlepszych przykładów należy strzelanka Active Shooter, którą Valve wyrzuciło ze swego sklepu jakiś czas temu. Pozwalała ona wcielać się zarówno w dobrą, jak i złą stronę mocy, a dodatkowo pokazywała licznik ofiar, co dla wielu było przekroczeniem wyznaczonej granicy tolerancyjności. Jeśli więc Amerykanie poprzez wprowadzenie zmian w jakimś stopniu naprawią panujący bałagan, wyjdzie to wszystkim tylko na dobre.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam blokuje publikację gier zawierających treści erotyczne

 0