Steam China - Valve szykuje specjalną wersję Steam dla Chin

Steam China - Valve szykuje specjalną wersję Steam dla Chin

Google niedawno oberwało się za plany przygotowywania specjalnej wersji swojej wyszukiwarki na chiński rynek i po fali krytyki amerykański gigant wycofał się z tych planów, ale najwyraźniej Valve nie widzi przeciwwskazań do wsparcia chińskiego rynku swoimi usługami. Firma zamierza bowiem wypuścić chińską wersję popularnej platformy cyfrowej dystrybucji, która będzie całkowicie przystosowana do wymagań  tego rynku. By zabezpieczyć się przed ewentualna cenzurą ze strony chińskich władz, Steam China opracowywane będzie we współpracy z firmą Perfect World, która jest odpowiedzialna za wydawanie wielu popularnych tytułów w tym kraju, w tym świeżego Remnant: From the Ashes czy nadchodzących: Torchlight: Frontiers, Star Trek Online i Neverwinter.

Steam China opracowywane będzie we współpracy z firmą Perfect World, która jest odpowiedzialna za wydawanie wielu popularnych gier w Chinach.

Co takiego więc oferować ma Steam China graczom w Chinach? Jak już pisaliśmy, platforma stawiana będzie od podstaw z myślą o chińskim rynku. Oznacza to, że zawartość będzie w pełni zlokalizowana (nie chodzi tylko o tłumaczenie), serwery znajdować będą się w Państwie Środka, a wszystko przystosowane ma być także do chińskiego prawa, więc gry będą w pewnym sensie cenzurowane, by mogły ukazać się w tym kraju. Oznacza to również bardziej restrykcyjne przestrzeganie tego, jakie tytuły w ogóle mogą okazać się w tym kraju i ograniczenie funkcji społecznościowych, które mogłyby naruszyć regulacje odnośnie internetowej komunikacji użytkowników.

Steam China, znane też jako Zhengqi Pingtai, zadebiutować ma w związku z tym dość skromną biblioteką gier na starcie, ale znajdą się tu takie popularne tytuły jak: Two Point Hospital, Dead Cells, Romance of the Three Kingdoms XIV, FTL i inne (zdaniem PC Gamera, pełna lista składać ma się z ok. 40 produkcji). Warto podkreślić, że pomimo chęci penetracji nowego rynku przez Valve, nic nie zmieni się w zakresie Steam innych rynkach, na których dostępna jest ta platforma, gdzie operować będzie ona dalej na tych samych zasadach. Steam China to w pełni samodzielny produkt i tak należy go traktować.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam China - Valve szykuje specjalną wersję Steam dla Chin

 0