Steam Link Anywhere pozwala na granie wszędzie, niemal na wszystkim

Steam Link Anywhere pozwala na granie wszędzie, niemal na wszystkim

Streamowanie gier staje się coraz popularniejsze i zdaniem wielu specjalistów to przyszłość gamingu. Nic więc dziwnego, że najwięksi gracze nie chcą pozostać z tyłu i starają się wspierać tę technologię, mocno inwestując w swoje autorskie rozwiązania. Swoje streamingowe platformy oferują już choćby NVIDIA czy Sony, ale Microsoft i Google także pracują nad własnymi usługami. Valve też nie zamierza rezygnować z możliwości jakie daje ta technologia i właśnie znacząco rozszerzyło swój serwis do streamowania gier. Na moment przed startem tegorocznej edycji Game Developers Conference, gdzie Google może pokazać swój serwis do streamowania, a nawet dedykowaną mu konsolę, firma udostępniła bowiem Steam Link Anywhere, czyli nową funkcję, która pozwala graczom na zdalny dostęp i rozgrywkę w ulubione gry na praktycznie dowolnej maszynie z zainstalowanym Steamem oraz połączeniem internetowym.

Steam Link Anywhere pozwala graczom na zdalny dostęp i rozgrywkę w ulubione gry na praktycznie dowolnej maszynie z zainstalowanym Steamem oraz połączeniem internetowym.

Steam Link Anywhere pozwala na granie wszędzie, niemal na wszystkim

Steam Link Anywhere znajduje się na razie w fazie beta, co oznacza, że mogą występować tu pewne problemy z działaniem funkcji, ale tę sprawdzić może każdy zainteresowany, wystarczy do tego przystawka Steam Link (ta nie jest już produkowana przez Valve) lub aplikacja o tej samej nazwie. Po zainstalowaniu, apka umożliwia nam dostęp do wszystkich naszych gier, gdziekolwiek się znajdujemy. Oznacza to, że możemy streamować nasze ulubione produkcje z naszego głównego komputera na inny komputer, urządzenie z Androidem (smartfon, tablet) czy telewizor smart TV lub przystawkę z Android TV (opcja jak na razie jest niedostępna na produktach Apple, ponieważ gigant z Cupertino blokuje aplikację Steam). Jest to bardzo duża zmiana, ponieważ dotychczas apka Steam Link pozwalała nam na streamowanie rozgrywki tylko w naszym domu na urządzeniach podłączonych do tej samej sieci, co nasz główny komputer.

Jedynym wymogiem dla działania Steam Link Anywhere (poza aplikacją zainstalowaną zarówno na naszych domowych i mobilnych maszynach) jest konieczność posiadania łącza internetowego z dobrą prędkością wysyłania na komputerze, który robi za host oraz silne połączenie z internetem na urządzeniu, na którym gramy. Nie są to więc jakieś wygórowane wymagania. Aby korzystać ze Steam Link Anywhere wystarczy zaktualizować naszego klienta Steam do wersji beta oznaczonej datą 13 marca lub nowszej. Następnie dodać komputer, wybrać opcję „inny komputer” i całość kończymy parowaniem sprzętów według instrukcji na ekranie. Valve podkreśla, że jest to wczesna faza beta, dlatego prosi o cierpliwość w usprawnianiu tej usługi.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam Link Anywhere pozwala na granie wszędzie, niemal na wszystkim

 0