Steam nie wspiera już starszych edycji systemu Windows. Potrzeba Windows 10 lub 11

Steam nie wspiera już starszych edycji systemu Windows. Potrzeba Windows 10 lub 11

Valve w końcu porzuca systemy operacyjne Windows 7, 8 i 8.1. Od 1 stycznia 2024 r. wcześniejsze edycje OS Microsoftu niż Windows 10 nie są już wspierane. Jeśli więc nadal chcecie otrzymywać aktualizacje Steam (w tym poprawki zabezpieczeń) i dostęp do swoich gier, powinniście przesiąść się na Windowsa 11 lub Windowsa 10.

Steam nie dla starszych Windowsów

Chociaż Steam nie jest już obsługiwany na systemach Windows 7, 8 i 8.1, klienci nadal mogą uzyskać dostęp do swoich gier. Valve ostrzega jednak, że usługa może w każdej chwili przestać działać, biorąc pod uwagę jej zależność od wbudowanej wersji przeglądarki Google Chrome. Przypominamy, że Google zaprzestało obsługi systemu Windows 7 w styczniu 2023 r., a Chrome 109 jest ostateczną wersją dostępną w starych wersjach systemu Windows.

Valve w końcu porzuca systemy operacyjne Windows 7, 8 i 8.1. Od 1 stycznia 2024 r. wcześniejsze edycje OS Microsoftu niż Windows 10 nie są już wspierane.

Steam usprawnia prywatność użytkowników. Gry kupimy bez wiedzy znajomych

Oprócz polegania na przeglądarce Chrome, Steam dla Windows będzie wkrótce wymagał określonych funkcji systemu operacyjnego i komponentów bezpieczeństwa niedostępnych w Windows 7, 8 i 8.1. Ponieważ Valve nie jest w stanie zagwarantować ciągłej funkcjonalności swojej gamingowej platformy w systemach Windows 7, 8 i 8.1, klienci pozostający przy tych OS mogą spodziewać się wyłączenia usługi w każdej chwili. Ponadto nie będą już otrzymywać żadnego wsparcia technicznego.

Przypominamy, że używanie przestarzałego systemu operacyjnego na komputerze podłączonym do Internetu nie jest dobrym pomysłem. Bez aktualizacji zabezpieczeń użytkownicy są podatni na złośliwe oprogramowanie i cyberataki wykorzystujące niezałatane luki w porzuconych systemach operacyjnych i działającym na nich oprogramowaniu.

Brak możliwości bezpłatnej aktualizacji

Niestety, użytkownicy systemów Windows 7, 8 i 8.1 są w trudnej sytuacji, ponieważ bezpłatna aktualizacja do systemu Windows 10 nie jest już dostępna. We wrześniu 2023 roku Microsoft załatał wieloletnią lukę, która umożliwiała aktualizację starych wersji Windowsa do Windows 10 bez konieczności zakupu nowego klucza. Aby zainstalować obsługiwaną wersję systemu Windows, obecnie wymagana jest oryginalna licencja na system Windows 10 lub 11.

Więcej informacji na temat zakończenia wsparcia dla Steam w systemach Windows 7, 8 i 8.1 możesz przeczytać na oficjalnej stronie pomocy technicznej Steam.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam nie wspiera już starszych edycji systemu Windows. Potrzeba Windows 10 lub 11

 0