Steam nie zatrzymuje się. Platforma Valve z rekordowym zainteresowaniem

Steam nie zatrzymuje się. Platforma Valve z rekordowym zainteresowaniem

Steam nie zatrzymuje się i ustanawia nowy rekord jednocześnie aktywnych użytkowników. Platforma zarazem potwierdza, że zdominowała rynek gier cyfrowych na PC.

W 2023 roku platforma Valve kilkukrotnie ustanowiła rekord jednocześnie aktywnych graczy. Bieżący rok nie mógł zacząć się dla Steam lepiej i według statystyk serwisu SteamDB dziś nowy peak wyniósł 34 649 583 jednocześnie zalogowanych graczy, z czego ponad 11 milionów grało w gry. Pozostali użytkownicy korzystali z aplikacji poza grą. To najwyższa w historii liczba jednoczesnych użytkowników, jaką platforma odnotowała do tej pory, pobijając swój poprzedni rekord wynoszący ponad 33,6 miliona jednoczesnych użytkowników, który został ustanowiony na początku tego roku, w styczniu.

Według statystyk serwisu SteamDB dziś nowy peak wyniósł 34 649 583 jednocześnie zalogowanych graczy.

Steam nie zatrzymuje się. Platforma Valve z rekordowym zainteresowaniem
 

Osiągnięcie nowego szczytu w marcu jest z pewnością niezwykłe w przypadku platformy – zwykle zyskuje ona impuls w grudniu i styczniu dzięki zimowym wyprzedażom – co czyni ten kamień milowy tym bardziej zauważalnym. Warto też zauważyć, że tego typu rekordy Steam ustanawia zazwyczaj w weekend, kiedy najwięcej graczy ma czas na siedzenie przy komputerze i granie w gry.

To niejedyny sukces Valve, bo w 2023 roku na Steam trafiła rekordowa liczba gier. Jak podaje SteamDB w 2023 roku na Steam wydano 14 535 gier, co stanowi wzrost o około 2000 w porównaniu z rokiem 2022.

Oczywiście tu też wypada pogratulować, aczkolwiek ile z tych gier jest naprawdę wartościowych? To już oddzielna kwestia.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam nie zatrzymuje się. Platforma Valve z rekordowym zainteresowaniem

 0