Steam przedstawia najpopularniejsze gry 2018 roku

Steam przedstawia najpopularniejsze gry 2018 roku

Letnia wyprzedaż na Steam powoli zmierza ku końcowi, jednak zanim to nastąpi Valve postanowiło udostępnić informacje na temat najpopularniejszych gier w pierwszej połowie 2018 roku na Steam - platformie, która wciąż jest najpopularniejszym miejscem z grami na PC.

Podobnie jak w ubiegłym roku i teraz gry zostały podzielone na kategorie: platyna, złoto, srebro i brąz. Dokładne statystyki sprzedaży są standardowo w przypadku Steam niedostępne , jednak ten podział jest dość dobrym wskaźnikiem popularności na Steam. W sekcji platynowej mamy niemal standardowy zestaw gier jak Rocket League, Rainbow Six: Siege, CS:GO, Dota 2, GTA V oraz PlayerUnknown’s Battlegrounds. Są tu jednak niespodzianki, które wciąż się utrzymują na liście najpopularniejszych gier i mowa tu o: Kingdom Come Deliverance, Sid Meier's Civilization VI, Warhammer: Vermintide 2 , Far Cry 5 oraz Warframe. Złota sekcja jest jeszcze bardziej interesująca. Na czele stawki znajduje się Dragonball FighterZ, co dowodzi, że bijatyki są wciąż bardzo popularne na PC. Wysoko również utrzymuje się Elder Scrolls Online, pokazując Bethesda i Zenimax zdołali przekonać ludzi do swojej wizji.

Kiedy w końcu rynek nasyci się GTA V i tytuł ten spadnie z listy bestsellerów?

Steam przedstawia najpopularniejsze gry 2018 roku

Divinity Original Sin II, Subnautica, Total War Warhammer II, Path of Exile, Stellaris, Final Fantasy XV, Assassin’s Creed Origins, ARK, Black Desert Online oraz The Witcher 3 stanowią pozostałą część złotej sekcji. Srebrna kategoria nie przynosi żadnych niespodzianek i mamy tutaj Fallout 4, Frost Punk, Dark Souls III, Nier Automata, Dead By Daylight oraz kilka innych cenionych, ale mniej popularnych tytułów. Warto sprawdzić również zestawienie najchętniej uruchamianych pozycji w tym samym czasie. Chociaż lista gier, które przekroczyły 100000 graczy zalogowanych do gry jednocześnie chyba nikogo nie zaskoczy - jest to lista stałych pozycji przemieszanych z darmowymi tytułami:

  • Counter-Strike: Global Offensive
  • Dota 2
  • Grand Theft Auto V
  • Playerunknown's Battlegrounds
  • Rainbow Six: Siege
  • Warframe

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam przedstawia najpopularniejsze gry 2018 roku

 0