Steam publikuje ranking najpopularniejszych gier 2019 roku

Steam publikuje ranking najpopularniejszych gier 2019 roku

Steam udostępniło swoją listę najlepszych gier 2019 roku, podkreślając najlepiej sprzedające się tytuły, nowe wydania, gry z wczesnego dostępu, gry VR oraz produkcje na największą ilością jednoczesnych graczy. Jak zwykle tytuły zostały pogrupowane w grupy Platinum, Gold, Silver oraz Bronze i wśród nich znalazło się parę nieoczekiwanych pozycji. Pomimo premiery na Windows w 2015 roku, Grand Theft Auto V ciągle utrzymuje się na liście bestsellerów na Steam. W kategorii Platinum znajdują się również PUBG, Sekiro: Shadows Die Twice i Total War: Three Kingdoms. Darmowe gry, w tym CS: GO, Dota 2 i Warframe, tworzą listę, która jest mierzona przychodami brutto za rok. Pojawia się również Destiny 2, mimo że wypuszczono ten tytuł na platformie Steam 1 listopada.

Steam jak co roku prezentuje listę najpopularniejszych gier z ostatnich 12 miesięcy.

W kategorii Gold widzimy Star Wars Jedi: Fallen Order, Resident Evil 2 oraz Halo: The Master Chief Collection. Jest też Wiedźmin 3: Dziki Gon z 2015 roku, który ostatnio zyskał na popularności dzięki serialowi wyprodukowanemu prze Netflix. Srebrna lista pokazuje, że tytuły takie jak Team Fortress 2 i Borderlands 2 wciąż pozostają popularne. Natomiast przedpremierowe zamówienia na Cyberpunk 2077 Ulokowały się w kategorii Brąz.

Jeśli chodzi o najlepsze gry wydane w tym roku , Red Dead Redemption 2 zajmuje pozycję Platinum, choć na ogólnej liście najlepiej sprzedających się produktów zajmuje jedynie Srebrną pozycję. Doskonałe Beat Sabre i Superhot VR znajdują się najwyżej w gier wyłącznie VR , natomiast They Are Billions i PC Building Simulator to dwie z największych gier, które opuściły Early Access w tym roku. Wreszcie mamy najpopularniejsze gry roku. Dwanaście gier miało szczytową liczbę jednoczesnych graczy wynoszącą ponad 100000 osób, w tym Sekiro, PUBG, Total War: Three Kingdoms i Halo: The Master Chief Collection.

 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam publikuje ranking najpopularniejszych gier 2019 roku

 0