Steam Sale. Wyciekły daty wyprzedaży na platformie Valve

Steam Sale. Wyciekły daty wyprzedaży na platformie Valve

Osoby wyczekujące w nadchodzących miesiącach gorących wyprzedaży na Steam mogą powoli zacierać ręce, bowiem do sieci wyciekł prawdopodobny terminarz akcji promocyjnych popularnego sklepu przewidzianych do końca bieżącego roku. Pierwszą większą wyprzedażą będzie Halloween Sale, który wystartuje 28 października i potrwa do 1 listopada. Jesienna promocja na gry mieszcząca się w okresie tzw. czarnego piątku rozpocznie się pod koniec przyszłego miesiąca - 26 listopada i zakończy się 3 grudnia. Ostatnią dla wielu największą, bo świąteczną akcją na Steam jest Winter Sale. Valve przewidziało ją na okres 19 grudnia - 2 stycznia 2020 roku. Tym samym ostatnie zimowe wydarzenie zakończy ten mały maraton, który ekipa Gabe'a Newella zaplanowała dla użytkowników swojej platformy.

Pierwsza zaplanowana przez Steam wyprzedaż ma wystartować 28 października.

Steam Sale. Wyciekły daty wyprzedaży na platformie Valve

Oczywiście pamiętajmy, że kalendarz podany przez SteamDB jest nieoficjalny i na ten moment nie został potwierdzony przez Valve. Z drugiej strony należy pamiętać, iż źródło tego przecieku dotychczas niezwykle trafnie przewidywało wszelkie promocje na Steam. Miejmy nadzieję, że w tym czasie organizatorzy wyprzedaży pokuszą się o bardzo ciekawe obniżki cen gier, a także zachęcą nas do kupna różnego rodzaju innymi atrakcjami. Przy okazji warto jeszcze wspomnieć, że parę dni temu na model free-to-play przeszła gra Crusader Kings 2, którą możemy przypisać do swojego konta Steam całkowicie bezpłatnie. Wydaje się to całkiem interesująca propozycja skierowana głównie do fanów strategii osadzonych w realiach średniowiecznych.

Z innych ciekawostek dotyczących Steam warto wspomnieć o wypowiedzi jednego z deweloperów Devolver Digital broniącego platformy Valve. Współzałożyciel studia, Graeme Struthers stwierdził, że bez tego sklepu branża gier wyglądałaby kompletnie inaczej. Z drugiej strony z nadzieją patrzy też na działalność Epic Games Store, który w jego ocenie doszedł do wniosku, iż lepszą drogą do zdobycia treści jest hojniejsze dzielenie się przychodami oraz stawianie na ekskluzywne gry.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam Sale. Wyciekły daty wyprzedaży na platformie Valve

 0