Steam TV. Valve pracuje nad silną konkurencją dla Twitcha?

Steam TV. Valve pracuje nad silną konkurencją dla Twitcha?

O tym, że Steam jest niewątpliwym liderem wśród platform oferujących gry komputerowe w wersji cyfrowej raczej nikogo nie trzeba przekonywać. Jednak jak wynika z najnowszych doniesień Valve planuje poszerzyć zakres swojej działalności i rozpocząć rywalizację z Twitchem. Wszystko za sprawą jak podaje samo Valve, przypadkowego upublicznienia usługi o nazwie Steam TV. Oficjalnie ów test, którego byliśmy świadkami ma być przygotowywany na tegoroczny turniej z gry Dota 2 (odbędzie się on w dniach 20-25 sierpnia). Spekulacje jakoby Gabe Newell chciał stworzyć realną konkurencję dla hegemona w postaci Twitcha pojawiają się w sieci od dość dawna, ale dopiero teraz otrzymaliśmy na to realny dowód. Przyglądając się zrobionym obrazkom widać wiele inspiracji z popularnej platformy streamingowej.

Wyciek Steam TV pozwala sądzić, że Valve pracuje nad realną konkurencją dla Twitcha.

Steam TV. Valve pracuje nad silną konkurencją dla Twitcha?

Dużą rolę odegra tutaj funkcja Steam Chat, który niedawno doczekał kilku istotnych usprawnień takich jak lepsze zarządzanie listą dostępnych znajomych, czy pojawianie się obrazków bądź filmików bezpośrednio w oknie czatu. Dodatkowo istnieje opcja zaproszenia kolegów z listy do wspólnego oglądania danej relacji. Ponadto równie ciekawą opcją wydaje się czat głosowy dostępny z poziomu przeglądarki internetowej, aktualnie wspierany wyłącznie przez Google Chrome, ale zapewne w przyszłości doczeka się poszerzenia o kolejne produkty. Ogółem całość wydaje się lepiej dopracowana niż dostępny Steam Broadcasting. Co ciekawe nie wiemy, czy podobnie jak YouTube oraz Twitch, Steam TV zaproponuje możliwość wspierania prowadzących poprzez wykupienie płatnej subskrypcji.

Steam TV. Valve pracuje nad silną konkurencją dla Twitcha?

Trudno uwierzyć w to, że Steam TV szykowany jest wyłącznie pod The International Dota 2 lub wydarzenia czysto esportowe, chociaż najpewniej nowa platforma Valve zostanie mocno nastawiona na wspomnianą gałąź branży. Ostatecznie powinniśmy otrzymać pełnoprawny serwis proponujący zarówno prowadzenie, jak i oglądanie transmisji przez dowolnego użytkownika Steam. Niestety konkretne założenia pomimo wycieku wciąż są owiane wielką tajemnicą. Obecnie ciężko ocenić, czy ewentualne wprowadzenie kolejnej strony prowadzącej transmisje na żywo będzie przynosić ogromny zysk, ale zauważmy, że ilość portali pokroju Twitcha, które skupione są wokół gier wideo możemy policzyć na palcach jednej ręki. Owszem, Facebook, czy YouTube umożliwiają streamowanie jednakże większość osób nie kojarzy ich z branżą gier wideo w przeciwieństwie do Steama. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam TV. Valve pracuje nad silną konkurencją dla Twitcha?

 0