Steam ujawnił możliwą datę premiery STAR WARS Jedi: Ocalały

Steam ujawnił możliwą datę premiery STAR WARS Jedi: Ocalały

Steam ujawnił datę premiery STAR WARS Jedi: Ocalały, który ma zadebiutować na początku 2023 roku. Informacja pojawiła się przed oficjalnym ogłoszeniem Electronic Arts.

Według informacji dostrzeżonej w karcie STAR WARS Jedi: Ocalały na Steam gra ma pojawić się 16 marca 2023 roku. Do tej rewelacji należy jednak podchodzić z dystansem, ponieważ nie pochodzi bezpośrednio od wydawcy EA a ponadto została już usunięta z platformy Valve. Chociaż można założyć, iż prawdopodobnie doszło do przypadkowego ujawnienia faktycznej daty debiutu STAR WARS Jedi: Ocalały. Na potwierdzenie tego przecieku nie będziemy czekać długo, bo Electronic Arts ujawniło, że tytuł zostanie pokazany podczas The Game Awards 9 grudnia.

Według Steam gra STAR WARS Jedi: Ocalały ma zadebiutować 16 marca 2023 r.

Właśnie na tej ceremonii firma zaprezentuje zwiastun i pewnie zdradzi datę wydania. Warto wspomnieć, że ów termin potwierdził dziennikarz serwisu Giant Bomb, Jeff Grubb. STAR WARS Jedi: Ocalały trafi na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Jest to kolejna produkcja, która ominie konsole poprzedniej generacji (PS4/Xbox One). Cóż jest to znak czasu pokazujący, że old-geny pomału odchodzą do lamusa. Akcja STAR WARS Jedi: Ocalały rozgrywa się 5 lat po wydarzeniach ukazanych w Star Wars Jedi: Upadły zakon z 2019 roku.

Jak głosi opis gry: "W towarzystwie zaufanego pomocnika, robota BD-1, główny bohater Cal Kestis, jeden z ostatnich żyjących Jedi w galaktyce, musi zdobywać nowe umiejętności i rozwijać swoją więź z Mocą, aby być o krok przed nieustanną pogonią Imperium." Za rozwój sequela ponownie odpowiada Stig Asmussen, który był dyrektorem kreatywnym God of War 3 w Sony Santa Monica. Nad produkcją działa Respawn Entertainment, które posiada na koncie m.in. serię Titanfall i popularnego battle royala Apex Legends.

STAR WARS Jedi: Ocalały nie jest jedynym nowym growym projektem związanym z gwiezdną sagą. Kolejnym jest Star Wars: Eclipse, za którego opracowanie odpowiada doskonale znany z interaktywnych przygodówek Quantic Dream współpracujący z Lucas Games. Zapewne będzie ona zrealizowana w podobnym stylu co poprzednie projekty deweloperów. Do tego czekamy na Star Wars: Knights of the Old Republic Remake, czyli odświeżoną wersję niegdyś niezwykle popularnego RPG.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam ujawnił możliwą datę premiery STAR WARS Jedi: Ocalały

 0