Steam ustanawia nowy rekord aktywnych jednocześnie użytkowników

Steam ustanawia nowy rekord aktywnych jednocześnie użytkowników

Platforma Steam ustanowiła nowy rekord aktywnych jednocześnie użytkowników, bijąc poprzedni niemal o dwa miliony. Czy w tym roku uda się go pobić jeszcze raz?

Nowy rekord wynosi 17 686 886 i został ustanowiony zaledwie wczoraj - poprzedni, z września tego roku, wynosił mniej więcej 15 milionów. Ponadto są spore szanse na to, że w najbliższym czasie i ten rekord zostanie pobity, w końcu liczba aktywnych użytkowników zbliża się już do 18 milionów. Zgodnie z wykresami platformy Steam, najbardziej obleganą przez graczy grą był battle royal PlayerUnknown’s Battlegrounds z niemal trzema milionami aktywnych jednocześnie użytkowników. Na drugim miejscu plasowała się dobrze znana MOBA, wydana przez Valve, czyli Dota 2, której nie udało się niestety zebrać nawet miliona graczy. Warto zauważyć, że rekord jednocześnie aktywnych osób w grze Dota 2 wynosi 1 291 328.

W ostatnim czasie największą ilość graczy skupia battle royal PlayerUnknown's Battlegrounds

Aktywni użytkownicy steam

Trzecią najczęściej odwiedzaną przez graczy grą była sieciowa strzelanka CS:GO, a zaraz za nią pojawiły się następne strzelanki, a konkretnie Tom Clancy’s Ranibow Six Siege, Team Fortress 2 oraz Warframe. Kolejne miejsca należą do Rocket League i Grand Theft Auto V, a dwa ostatnie w TOP 10 platformy Steam zajmują symulator przetrwania ARK: Survival Evolved i menedżer piłkarski Football Manager 2018. Jak łatwo można zauważyć, rynek gier, a szczególnie sieciowych, jest aktualnie mocno zdominowany przez FPS-y. Można też przypuszczać, że w najbliższym czasie platforma Steam bez problemu przekroczy barierę 18 milionów aktywnych użytkowników – niewykluczone, że jeszcze w 2017 roku.

Najpopularniejsze gry

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam ustanawia nowy rekord aktywnych jednocześnie użytkowników

 0