Steam wprowadza obsługę Dualshock 4

Steam wprowadza obsługę Dualshock 4

Obsługa kontrolera Sony przez platformę Valve była zapowiedziana w październiku. W listopadzie funkcja ta doczekała się testów beta. Od teraz Dualshock 4 jest już oficjalnie obsługiwany na Steam.

Klient Steam otrzymał właśnie aktualizację, w ramach której pady od PlayStation 4 integrują się z interfejsem i API Steam Controller. Likwiduje to dotychczasową konieczność korzystania z aplikacji firm trzecich (DS4Windows, Xpadder), które "kamuflowały" Dualshocka 4 jako klawiaturę bądź pad do Xbox 360.

Posiadacze kontrolera Sony będą mogli skorzystać z tego samego menu konfiguracyjnego, co w przypadku Steam Controllera, a tym samym w pełni przeprogramować go pod swoje preferencje. Wiele funkcji pada Dualshock 4 pokrywa się ze kontrolerem Steam - w tym mechanizmy żyroskopowe i touchpad.

Najnowsze uaktualnienie Steam wprowadziło także więcej możliwości streamowania 4K (via Steam In-Home Streaming), opcję automatycznego restartu klienta Steam po zawieszeniu się gry, usprawnienia w przekierowywaniu do wsparcia technicznego, a także optymalizację pobierania i patchowania gier na tradycyjnych dyskach HDD.

Obsługa Dualshock 4 na Steam

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam wprowadza obsługę Dualshock 4

 0