Steam z nowym rekordem graczy zalogowanych w tym samym czasie

Steam z nowym rekordem graczy zalogowanych w tym samym czasie

To powoli staje się już tradycją. Kolejny miesiąc i kolejny rekord liczby użytkowników jednocześnie zalogowanych na Steam został pobity. Minionej niedzieli, 7 lutego, jednocześnie zalogowanych było na platformie było przeszło 26 mln graczy. Wynik ten odnotował SteamDB, a nowy rekord wynosi dokładnie 26 392 063 osób, co oznacza, że poprzedni najwyższy wynik z początku stycznia został pobity dokładnie o 975 343 użytkowników. Oczywiście wciąż trwającą światowa pandemia i powszechny lockdown wprowadzony w wielu krajach odgrywają bardzo istotną, aczkolwiek nie jedyną rolę w rosnącej popularności Steam. 

Kolejny miesiąc i kolejny rekord liczby użytkowników jednocześnie zalogowanych na Steam został pobity.

Nie da się jednak ukryć, że zamykanie obywateli w domach to bardzo sprzyjające warunki do sięgania po gry i w dużym stopniu przyczyniły się do popularyzacji takich tytułów jak survivalowy Rust, który ostatnimi czasy święci triumfy na Steam (na co wpływ mieli także streamerzy, którzy mocno promowali tę produkcję w grudniu). Tytuł ten regularnie odnotowuje szczytową liczbę użytkowników przekraczającą ponad 200 000 osób. Kolejnym, bardzo istotnym czynnikiem rekordowych wyników Steam, są Chiny i chińscy gracze. Tale of Immortal, czyli chińskie RPG, które zadebiutowało w ramach Wczesnego Dostępu pod koniec stycznia, z miejsca stało się hitem w Państwie Środka, co pokazuje jak bardzo wygłodniali na tego typu produkcje są użytkownicy Steam z tego kraju. 

Oczywiście nie można zapomnieć także o stałych bywalcach rankingu popularności Steam, takich jak Counter-Strike: Global Offensive z ponad milionem graczy i Dota 2, utrzymująca formę z ponad 600 000 graczy czy też Apex Legends. Battle Royale od Respawn Entertainment przeniosło się do sklepu Valve pod koniec zeszłego roku, a teraz potrafi przyciągać do siebie ponad 180 000 graczy. Biorąc pod uwagę, że chiński Steam wejdzie na giełdę w przyszłym miesiącu, ten nowy rekord może nie utrzymać się zbyt długo. Total War: Warhammer 3 utrzymuje się na szczycie list przebojów Steam w Chinach od czasu, gdy w ubiegłym tygodniu tytuł ten trafił do przedsprzedaży, więc spodziewać można się, że po premierze może przyczynić się do jeszcze większego zainteresowania platformą Valve.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam z nowym rekordem graczy zalogowanych w tym samym czasie

 0