SteelSeries Apex Pro - pierwsza klawiatura z regulowanym punktem aktywacji

SteelSeries Apex Pro - pierwsza klawiatura z regulowanym punktem aktywacji

SteelSeries ma ogromne doświadczenie w tworzeniu innowacyjnego gamingowego sprzętu, a warto przypomnieć, że duński producent dostarczył także pierwszą mechaniczną klawiaturę dla graczy. Tym razem postanowił nas zaskoczyć dwoma wariantami klawiatury z regulowanym punktem aktywacji przycisków – Apex Pro oraz Apex Pro TKL. Tym samym otrzymamy tu niespotykany dotychczas poziom personalizacji ustawień, gdyż nowy model pozwoli nam dostosować dystans, jaki dany klawisz musi przebyć, aby wciśnięcie zostało zarejestrowane, co zdaniem SteelSeries przełoży się na szybsze i bardziej precyzyjne granie. Wygląda więc na to, że wraz z Apex Pro lub Apex Pro TKL skończą się typowe dylematy, gdyż zazwyczaj entuzjaści pisania na klawiaturze i niektórzy gracze preferują dłuższy punkt aktywacji (3,6 mm) ze względu na precyzję, a inni użytkownicy wolą z kolei większą czułość klawiszy (0,4 mm) dla szybkości działania.

Nowa klawiatura SteelSeries pozwoli nam dostosować dystans, jaki dany klawisz musi przebyć, aby wciśnięcie zostało zarejestrowane.

OmniPoint

Opatentowane przełączniki OmniPoint w Apex Pro wykorzystują magnetyczne sensory, które pozwalają graczom na wybór czułości klawiszy, dostosowaną do ich potrzeb. Dzięki oprogramowaniu SteelSeries Engine, Apex Pro może automatycznie zmienić czułość przycisków podczas uruchamiania gier, takich jak np. Counter-Strike: Global Offensive. Magnetyczne sensory oferować mają również znacząco szybszy czas reakcji od tradycyjnych mechanicznych przełączników, dzięki czemu Apex Pro cieszyć ma się mianem najszybszej klawiatury na rynku. Nie da się ukryć, że w temacie przełączników do klawiatur w ostatnim czasie trwała stagnacja i poza niskoprofilowymi switchami niewiele się tu działo i cieszy fakt, że SteelSeries postanowiło w końcu coś z tym zrobić. Dzięki temu rozwiązaniu gracze nareszcie będą mogli wygodnie korzystać z jednej klawiatury do różnych zadań: grania, pisania i wielu innych.   

To jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania ten sprzęt, ponieważ na klawiaturze Apex Pro umieszczono zintegrowany wyświetlacz OLED Smart. Pozwala on nie tylko na odczytywanie powiadomień z aplikacji takich jak Discord, Spotify i gier, jak: CS:GO oraz Dota2, lecz także na zmianę punktu aktywacji przycisków bezpośrednio z klawiatury. Obok wyświetlacza OLED Smart znajduje się klikalna metalowa rolka i przycisk do kontroli multimediów, które pozwolą błyskawicznie dostosować poziom głośności audio i inne ustawienia - dalsza zmiana ustawień dostępna jest poprzez oprogramowanie SteelSeries Engine. Modele Apex Pro zostały wykonane z wysokiej klasy aluminium, co zapewnić ma dużą wytrzymałość. Nie zabrakło tu też dynamicznego podświetlenia RGB, które można zsynchronizować z innymi urządzeniami SteelSeries, dodatkowego portu USB, systemu zarządzania przewodem (można wybrać jeden z trzech wariantów poprowadzenia kabla), a całości dopełnia magnetyczna podkładka pod nadgarstki. Bezpośrednio w klawiaturze można zapisać do 5 profili użytkownika. Apex Pro występuje w wariancie pełnowymiarowym oraz bez części numerycznej (TKL). Oba modele będą dostępne w oficjalnym sklepie internetowym steelseries.com jesienią br. w cenie 985 PLN za Apex Pro oraz w cenie 900 PLN za Apex Pro TKL. Niestety cena innowacyjności jest bardzo wysoka.

Apex 7 oraz Apex 7 TKL

SteelSeries ogłosiło również modele Apex 7 oraz Apex 7 TKL. Obie klawiatury pod względem konstrukcyjnym są identyczne jak seria Apex Pro, oczywiście z wyjątkiem przełączników. Zamiast regulowanych OmniPoint umieszczono tu standardowe przełączniki: Red, Blue oraz Brown. Apex 7 (pełnowymiarowy) oraz Apex 7 TKL (bez części numerycznej) będą dostępne w oficjalnym sklepie internetowym steelseries.com w cenie odpowiednio 815 PLN oraz 685 PLN. Apex 7 (przełączniki Red) będzie dostępny na steelseries.com w czerwcu br. Apex 7 (przełączniki Brown i Blue) będzie dostępny na steelseries.com jesienią br. Apex 7 TKL (przełączniki Red) będzie dostępny na steelseries.com latem br. Apex 7 TKL (przełączniki Brown i Blue) będzie dostępny na steelseries.com jesienią br.

Apex 7 oraz Apex 7 TKL

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: SteelSeries Apex Pro - pierwsza klawiatura z regulowanym punktem aktywacji

 0