SteelSeries kupuje producenta akcesoriów do padów KontrolFreek

SteelSeries kupuje producenta akcesoriów do padów KontrolFreek

SteelSeries to jeden z najbardziej znanych na świecie producentów akcesoriów dla graczy. Pochodząca z Danii marka została powołania do życia w 2000 roku i przez 20 lat zbudowała sobie bardzo mocną pozycję na rynku gamingowym. W jej ofercie znajdują się różnej maści sprzęty dla graczy: klawiatury, myszki, podkładki, słuchawki, a także kontrolery, nazywane potoczne padami. Teraz portfolio duńskiej firmy poszerzyło się o bardzo zbliżoną, ale jednak nieco inną kategorię produktów. SteelSeries oficjalnie poinformowało o przejęciu firmy KontrolFreek, która specjalizuje się w produkcji akcesoriów do kontrolerów. W jej ofercie znajdowały się między innymi takie urządzenia, jak ulepszone przewody, nakładki na analogi, gripy poprawiające uchwyt i tym podobne sprzęty. Teraz to wszystko trafiło w ręce SteelSeries.

SteelSeries przejęło firmę KontrolFreek, która specjalizuje się w produkcji akcesoriów do kontrolerów.

KontrolFreek

Informacja została oficjalnie potwierdzona przez prezesów obu firm – Ehtishama Rabbaniego ze SteelSeries oraz Ashisha Mistry z KontrolFreek. W opublikowanych oświadczeniach możemy przeczytać standardowe określenia o tym, jak wielkim krokiem naprzód jest to przejęcie dla obu marek, które będą mogły wspólnie umocnić swoją pozycję, szczególnie w dobie ciągłych wzrostów na rynku gamingowym i niedawnej premiery konsol nowej generacji. To już druga tego typu transakcja SteelSeries w tym roku, bowiem w kwietniu duńska marka wykupiła firmę A-Volute, pracującą nad rozwiązaniami związanymi z dźwiękiem przestrzennym w grach. Warto w tym miejscu również zaznaczyć, że KontrolFreek ma bardzo duże grono fanów. Aż 4 mln graczy należy do społeczności FreekNation, która skupia wokół siebie użytkowników sprzętów i zarazem fanów tej marki, co też nie jest bez znaczenia.

Niestety, nie znamy dokładnej kwoty przejęcia KontrolFreek przez SteelSeries, ponieważ obie firmy uzgodniły, że nie będą ujawniały żadnych kwestii finansowych związanych z transakcją. Prawdopodobnie suma wykupienia oscylowała w okolicach kilku lub ewentualnie kilkudziesięciu milionów dolarów, ale na ten moment trudno to oszacować. Tego typu transakcja wydaje się bardzo sensowna zarówno z perspektywy SteelSeries, jak i KontrolFreek, bowiem pozwala obu firmom na zwiększenie swoich zasięgów lub zaoferowanie zupełnie nowej kategorii produktów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: SteelSeries kupuje producenta akcesoriów do padów KontrolFreek

 0