SteelSeries Rival 600 - gamingowa mysz z podwójnym sensorem optycznym

 SteelSeries Rival 600 - gamingowa mysz z podwójnym sensorem optycznym

Większość graczy regularnie podnosi myszkę ponad podkładkę i każdy kto chciał oddać precyzyjny strzał zaraz po takim ruchu, niejednokrotnie spotykał się z problemem chwilowej utraty panowania nad kursorem. SteelSeries na targach CES 2018 zaprezentowało nową mysz, która zdaje się rozwiązywać ten problem.

Nowością w najnowszym modelu myszy SteelSeries 600, wchodzącej w skład znanej graczom rodziny produktów Rival, jest użycie podwójnego sensora TrueMove3+. Dodatkowy sensor ma tutaj wykrywać moment, w którym mysz jest ponad podkładką (LOD), eliminując odczyty sensora, które są niepożądane, co ma zwiększyć precyzję i może stać się bardzo pożądaną funkcją wśród graczy zwłaszcza dynamicznych strzelanek, gdzie nawet najkrótsza utrata panowania nad celowaniem to być albo nie być. Podsumowując TrueMove3+ to dwa sensory, z których jeden standardowo śledzi ruchy myszy po podkładce, a drugi sprawdza czy myszka jest uniesiona, odcinając odczyty pierwszego sensora. LOD (lift-off distance) można tutaj samemu konfigurować, by dostosować ustawienia myszy do swoich preferencji. Drugi sensor posiada linearny czujnik odczytu głębi, co pozwala zmniejszyć LOD już do 0,5 mm.

Czy dodatkowy sensor będzie wart zmiany swojej myszy? Trzeba poczekać na testy

Podstawowy sensor to optyczna jednostka dobrze znana graczom z myszek 310 o  parametrach 12000 CPI, 350 IPS, stworzona we współpracy z firmą PixArt. Rival 600 ponadto oferuje dość bogate możliwości zmiany balansu i wagi samego urządzenia. Po bokach myszy umieszczono odważniki, co jest nietypowe dla tego typu urządzeń, jako że większość gryzoni ma ciężarki zgrupowane w jednym miejscu. Dzięki takiemu rozwiązaniu gracze mogą dostosować wagę i środek ciężkości. Sama mysz waży 96 gramów i doliczyć do tego należy osiem odważników o wadze 4 gramy każdy. Pod pokrytą silikonowymi nakładkami obudową kryje się procesor ARM, który umożliwia zapisywanie bezpośrednio w myszy ustawień CPI, makr i schematów oświetlenia. Rival 600 jest kompatybilny z oprogramowaniem SteelSeries Engine oraz jest już dostępny w sklepie SteelSeries. Na półkach sklepowych nowość pojawi się w marcu w cenie 379 PLN.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: SteelSeries Rival 600 - gamingowa mysz z podwójnym sensorem optycznym

 0