Sterownik AMD powoduje pętlę BSOD po ostatniej aktualizacji w Windows 10

Sterownik AMD powoduje pętlę BSOD po ostatniej aktualizacji w Windows 10

Wielu użytkowników zaczęło zgłaszać awarie BSOD po najnowszej aktualizacji Windows 10. Microsoft tak bardzo przyzwyczaił nas do wadliwych poprawek, które często powodują poważne błędy, że taka wiadomość nie powinna już nikogo dziwić. Tym razem jednak to nie sam Windows jest winien, a pakiet aktualizacji z problematycznym sterownikiem. Sterownik powodujący awarie to AMD SCSI Adapter 9.3.0.221 i dotyczy głównie systemów z płytami głównymi AMD X570. Microsoft wycofał sterownik, aby uniknąć dalszych problemów u użytkowników, którzy nie wykonali jeszcze aktualizacji.

Błędnie wykorzystywany sterownik AMD SCSI Adapter 9.3.0.221 powoduje pętlę BSOD po ostatniej aktualizacji Windows 10.

Kiedy sterownik został wydany w programie Windows Insider, użytkownicy zgłaszali, że powoduje on problemy z rozruchem. Po zbadaniu przyczyny, przedstawiciel firmy Microsoft stwierdził, że sterownik był przeznaczony tylko dla wybranych systemów z systemem Windows 10 2004 i 20H2. Jednak ostatecznie wylądował na niekompatybilnych systemach, ponieważ używał "niezwykle ogólnego identyfikatora sprzętu", co powodowało wykorzystanie go w "niewłaściwym miejscu".

Osoby, które zgłaszały awarie po zainstalowaniu aktualizacji, otrzymywały kod błędu BSOD "INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE", który następnie skutkował pętlą restartów systemu. Po kilku ponownych uruchomieniach Windows albo naprawiał się sam, wycofując ostatnie aktualizacje, a niektórzy musieli ręcznie przeprowadzić procedurę odzyskiwania. Jeśli używacie systemów AMD, lepiej wstrzymać się z aktualizacją. Jeśli jednak pobraliście łatkę, nie uruchamiajcie systemu i najpierw cofnijcie instalację sterownika AMD SCSI Adapter.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sterownik AMD powoduje pętlę BSOD po ostatniej aktualizacji w Windows 10

 0