Streamerzy są atakowani za granie w Hogwarts Legacy. Pewne środowiska wpadły w szał

Streamerzy są atakowani za granie w Hogwarts Legacy. Pewne środowiska wpadły w szał

Streamerzy gier wideo są atakowani i wzywani do rezygnacji z transmitowania nowej gry Hogwarts Legacy za jej związek z J.K. Rowling.

Niektórzy postrzegają sprzedaż gier jako referendum w sprawie J.K. Rowling i jej poglądów na temat praw kobiet i współczesnej ideologii gender. Pisarka nie ulega presji i nie boi się prezentować swojego zdania, co sprawia, że jest na celowniku społeczności LGBT. Wysoka sprzedaż sprawiła, że ​​Hogwarts Legacy jest już jedną z najpopularniejszych gier roku, a do tego jedną z najwyżej ocenianych na przestrzeni ostatnich miesięcy. Popularność i pozytywne recenzje sprawiają, że streamerzy również chętnie prezentują ten tytuł. Niestety nie wszystkim się to podoba, a niektórzy postrzegają pozytywny odbiór gry za popieranie J.K. Rowling, co z kolei uważają niemal za personalny atak. Ta pokrętna logika sprawia, że streamerzy są często niewybrednie wyzywani podczas transmisji.

Środowiska trans atakują i niewybrednie wyzywają streamerów, którzy transmitują i dobrze się bawią przy Hogwarts Legacy, za związek gry z J.K. Rowling. Nie ma to, jak w walce o "wolność" atakować czyjąś wolność...

Jednym z celów ataków aktywistów transpłciowych stała się Shelby z Girlfriend Reviews, która została doprowadzona do łez podczas transmisji na żywo z powodu ciągłego nękania ze strony hejterów na czacie. Girlfriend Reviews to kanał prowadzony przez parę graczy - Matta i Shelby. Transmitowali oni swoje zmagania w Hogwarts Legacy na Twitchu, przez co stali się celem ataku ze strony aktywistów, którzy nie przebierając w słowach, kazali im przestać grać w tę konkretną grę. Ktoś stworzył nawet stronę internetową, która pozwala użytkownikom zobaczyć, czy inni streamerzy Twitcha transmitowali nową grę opartą o świat Harry’ego Pottera.

Witryna o nazwie „havetheystreamedthatwizardgame” została stworzona, aby ludzie sprzeciwiający się poglądom Rowling mogli wyszukać i atakować streamerów Twitcha, którzy grali "w tę grę o czarodziejach". "Dziękuję Ci za to. Nie czuję się komfortowo z ludźmi, którzy wspierają tę grę i NIE chcę wspierać ludzi, którzy nie cenią moich transpłciowych przyjaciół i rodziny” – napisał jeden użytkowników w odpowiedzi na tweet informujący o stronie internetowej.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Streamerzy są atakowani za granie w Hogwarts Legacy. Pewne środowiska wpadły w szał

 0