Streamowanie gier Steam na Androida już dostępne

Streamowanie gier Steam na Androida już dostępne

W ubiegłym tygodniu donosiliśmy o nowej aplikacji szykowanej przez Valve, która pozwoli nam ogrywać tytuły z naszej biblioteki Steam na telefonie. Ta właśnie została udostępniona w wersji beta.

Aplikacja Steam Link umożliwia nam streamowanie gier do urządzeń z systemem operacyjnym Android lub iOS, w tym telewizorów typu smartTV, telefonów i tabletów, ale jak na razie doczekaliśmy się jedynie wersji na ten pierwszy system operacyjny, która udostępniona została na Google Play. Tym samym nie potrzebujemy dedykowanego urządzenia o tej samej nazwie, by cieszyć się rozgrywką na ekranie naszego telewizora bądź też urządzenia mobilnego, ale musimy posiadać sprzęt z Androidem w wersji przynajmniej 5.0 (nie jest to wygórowany warunek). Poza tym, trzeba pamiętać, że jest to beta, wiec możemy napotkać pewne błędy i problemy. Kolejnym warunkiem jest konieczność połączenia urządzenia, do którego planujemy streamować, do tej samej sieci co nasz PC (przewodowo lub po WiFi), więc mobilność jest tu wyraźnie ograniczona.

Jeśli mieliście ochotę na partyjkę w ulubiony tytuł podczas wizyty w toalecie czy też wygrzewania się na tarasie, to teraz nie powinno nastręczać to większych trudności

Tak czy inaczej, jeśli mieliście ochotę na partyjkę w ulubiony tytuł podczas wizyty w toalecie czy też wygrzewania się na tarasie, to teraz nie powinno nastręczać to większych trudności. Sam Lantinga, pełniący rolę starszego inżyniera oprogramowania w Valve, wyznał zaś w rozmowie z Variety, że jeśli posiadamy odpowiednio mocny komputer, wydajne połączenie sieciowe i bardzo dobre urządzenie odbiorcze (klienta), to możliwe jest nawet stremowanie rozgrywki 4K w 60 kl./s. Jeśli nasz zestaw na to nie pozwala, to aplikacja będzie streamować w Full HD. Warto dodać, że niedawno udostępniono klienta Steam Beta aktywującego funkcję Bluetooth Low Energy w kontrolerze Steam, co pozwala na wykorzystanie pada do grania na smartfonie. Można jednak skorzystać z dowolnego kontrolera kompatybilnego z Androidem. Nie wiemy jeszcze, kiedy otrzymamy wersję iOS.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Streamowanie gier Steam na Androida już dostępne

 0