Strona wykorzystuje AI do przerabiania selfie w klasyczne portrety

Strona wykorzystuje AI do przerabiania selfie w klasyczne portrety

Jeśli chcecie przerobić swoje zdjęcie w inny sposób, niż zmienić wiek, lub płeć, to zainteresujcie się stroną, która generuje malowane portrety na podstawie dostarczonego zdjęcia. Dzięki możliwości realistycznego postarzania osób, aplikacja FaceApp po raz kolejny zyskała szczyty popularności w mediach społecznościowych, choć nie obyło się tym razem bez rozważań na temat prywatności oraz rosyjskiego pochodzenia twórców. Podobnie jak FaceApp, aiportraits.com wykorzystuje AI do transformacji zdjęć. Strona została stworzona przez naukowców z MIT IBM Watson AI Lab, a użytkownicy mogą wysłać swoje zdjęcie, które może zostać przekształcone w "artystyczne portrety" na wiele sposobów.

Przerabianie selfie na klasyczne portrety, z pewnością jest lepsze niż postarzanie...

Projekt wykorzystuje algorytmy trenowane na 45000 klasycznych portretach. Wykorzystuje się tutaj generatywną sieć kontradyktoryjną (GAN), czyli zbiór algorytmów sztucznej inteligencji zdolnych do samodzielnego uczenia się, które wykorzystywane są do generowania fałszywych ludzkich twarzy, przekształcania szkiców w fotorealistyczne obrazy, a nawet tworzenia fałszywych skanów dokumentów jak prawo jazdy. W ubiegłym roku portret wygenerowany za pomocą algorytmu GAN został sprzedany na aukcji za 432500 dolarów. "Portrety interpretują zewnętrzne piękno, status społeczny, a następnie wychodzą poza nasze ciało i twarz" - napisali twórcy. "Portret staje się analizą psychologiczną i głęboką refleksją na temat naszego istnienia". 

Styl artystyczny wygenerowanego portretu zależy od pewnych elementów przesłanego obrazu - różne zdjęcia powinny przynieść różne rezultaty. Co ciekawe, mało prawdopodobne jest, aby zobaczyć uśmiech pełne zębów odtworzone w klasycznych obrazach, z powodu ich rzadkiego występowania w sztuce, na której algorytm był szkolony.  "Ta niezdolność sztucznej inteligencji do odtworzenia naszych uśmiechów uczy nas czegoś o historii sztuki. Te oraz inne tendencje, które pojawiają się w odtwarzaniu naszych zdjęć za pomocą AI Portraits, są zatem pośrednią eksploracją historii sztuki i portretu" - wyjaśnia strona. Jeśli chodzi o zwykłe obawy dotyczące prywatności, AI Portriats Ars pisze, że "Twoje zdjęcia są wysyłane na nasze serwery w celu generowania portretów. Nie będziemy wykorzystywać danych z Twoich zdjęć do żadnych innych celów i natychmiast je usuniemy. Dla porównania FaceApp ostrzega, że może przechowywać zdjęcia przez pewien czas, w celu poprawy wydajności aplikacji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Strona wykorzystuje AI do przerabiania selfie w klasyczne portrety

 0