Strony Showtime farmowały kryptowaluty CPU odwiedzających

Strony Showtime farmowały kryptowaluty CPU odwiedzających

Jakiś czas temu donosiliśmy o Pirate Bay, które wykorzystywało cykle zegarowe procesorów celem kopania kryptowalut. Tym razem podobna sytuacja przydarzyła się na witrynach sieci telewizyjnej CBS Showtime.

Coinhive to kod w Javascript, który odpowiada za tworzenie reklam, które omijają ad-blockery. Przy okazji skrypt ten farmuje kryptowalutę o nazwie Monero. Jest ona stosunkowo młoda, bo wystartowała w kwietniu 2014. Przy zastosowaniu tego mechanizmu pobierania cykli zegarowych odwiedzających, 30% zysków przechodzi do twórców Coinhive, a pozostała reszta w ręce witryny, która umieściła skrypt. Jak donosi portal Fortune.com kod został umieszczony na witrynach Showtime w nieautoryzowany sposób i w poniedziałek go usunięto.

Kod Coinhive potrafi wykorzystać aż do 60% cykli zegarowych procesora odwiedzających. Jednostka Monero jest obecnie warta 94 USD.

Pirate Bay po ujawnieniu informacji o wykorzystywaniu przez nich Coinhive, zdecydowało się przeprosić za trzymanie tego w tajemnicy. Jednak gdy przedstawiciele strony poprosili o opinię użytkowników, wielu z nich wyrażało się przychylnie o tym pomyśle. Autorzy skryptu są generalnie nieco rozczarowani, że pewne witryny nie informują osób o fakcie wykorzystania mechanizmu farmowania Monero. Coinhive chce aby pojawiał się od teraz specjalny komunikat z zapytaniem o pozwolenie na wykorzystanie cykli zegarowych procesorów odwiedzających.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Strony Showtime farmowały kryptowaluty CPU odwiedzających

 0