Studio związane z Sony zamknięte. Deweloperzy przygotowywali grę na PlayStation

Studio związane z Sony zamknięte. Deweloperzy przygotowywali grę na PlayStation

Branża gier zmaga się, z jakiego kryzysem nie widziała od niepamiętnych czasów. Ze studiów deweloperskich zwalniani są pracownicy, a z samego Sony odeszło w ostatnim czasie 900 osób. Teraz z kolei zamknięto zespół powiązany z marką PlayStation.

To nie koniec problemów w Sony. Wspierane przez PlayStation studio gier Deviation Games zostało zamknięte. Studio założono w 2020 roku przez dwóch doświadczonych w branży deweloperów odpowiedzialnych w przeszłości za serię gier Call of Duty. Ekipa nie miała na koncie wydanej produkcji i działała nad projektem na konsolę PlayStation, aczkolwiek nie doczeka się on realizacji. Smutną nowinę potwierdziła była przedstawicielka firmy.

Studio Deviation Games, które zostało założone przez dwóch byłych twórców Call of Duty zostało zamknięte. Firma związała się z Sony i przygotowała na PlayStation swój debiutancki projekt.

„Z ciężkim sercem ogłaszamy zamknięcie Deviation Games. Chcę wyrazić moją najgłębszą wdzięczność całemu naszemu zespołowi. Dziękujemy za całą Twoją ciężką pracę, poświęcenie i wkład w Deviation; Jestem niesamowicie wdzięczny za możliwość pracy z każdym z Was” – ogłosiła na LinkedIn Kriste Stull.

We wrześniu 2022 roku studio opuścił jeden ze współzałożycieli Deviation Games, dyrektor kreatywny Jason Blundell. Według doniesień Deviation w 2021 r., kiedy podpisywało umowę z Sony, zatrudniało „ponad 100 pracowników”. W momencie ogłoszenia przedstawiciel studia powiedział portalowi GamesIndustry.biz, że umowa z PlayStation zapewniła firmie „pełne bezpieczeństwo finansowe na długie lata”.

W zeszłym miesiącu Sony Interactive Entertainment zapowiedziało redukcję 900 stanowisk obejmujących około 8% swojej siły roboczej.

Posunięcie to obejmie zwolnienia w studiu Insomniac Games i Naughty Dog. London Studio PlayStation zostaje zamknięte, natomiast inny brytyjski deweloper Firesprite został dotknięty zwolnieniami, a holenderskie studio Guerrilla Games podobno zwalnia 10% siły roboczej.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Studio związane z Sony zamknięte. Deweloperzy przygotowywali grę na PlayStation

 0