SU7 - elektryk Xiaomi zaprezentowany w pełnej krasie. Tesla ma powody do obaw?

SU7 - elektryk Xiaomi zaprezentowany w pełnej krasie. Tesla ma powody do obaw?

W końcu otrzymaliśmy solidną garść szczegółów na temat długo oczekiwanego pierwszego pojazdu elektrycznego Xiaomi - SU7, w tym kluczowe informacje na temat specyfikacji pojazdu wraz z oficjalnymi zdjęciami, a to za sprawą wniosku regulacyjnego złożonego do chińskiego Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT).

Pojazd elektryczny Xiaomi jest dostępny w dwóch wersjach – jednosilnikowej BJ7000MBEVR2 i dwusilnikowej BJ7000MBEVA1. SU7 ma 4997 mm długości, 1963 mm szerokości i 1455 mm wysokości przy rozstawie osi 3000 mm. To sprawia, że ​​pojazd elektryczny Xiaomi jest zarówno dłuższy, jak i szerszy niż jego główni rywale, Tesla Model 3 i Nio ET5.

W końcu otrzymaliśmy solidną garść szczegółów na temat długo oczekiwanego pierwszego pojazdu elektrycznego Xiaomi - SU7.

Prędkość maksymalna wynosi 210 km/h. Warto zauważyć, że ze zgłoszenia wynika, że ​​produkcją zajmuje się chiński holding państwowy BAIC, który specjalizuje się w pojazdach terenowych, a nie Xiaomi.

Xiaomi SU7

Xiaomi będzie sprzedawać trzy poziomy samochodu – jednosilnikowy SU7 o masie 1980 kg oraz SU7 Pro i SU7 Max o masie 2205 kg. Ten pierwszy ma silnik o mocy 220 kW (295 KM) wyprodukowany przez United Automotive Electric Systems, spółkę joint venture firm Bosch i Zhonglian Automotive Electronics. SU7 Pro i SU7 Max są wyposażone w dwa silniki o indywidualnej mocy 220 kW (295 KM) i 275 kW (368 KM), które łącznie mogą dostarczyć 660 KM.

Xiaomi SU7

SU7 wykorzystuje akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe (LFP) dostarczane przez firmę firmę FinDreams powiązaną z BYD. SU7 Pro i SU7 Max wykorzystują potrójne akumulatory litowo-jonowe firmy CATL. Krążą pogłoski, że SU7 od Xiaomi wykorzystuje architekturę 800 V. Dodatkowe funkcje obejmują jazdę autonomiczną, wzmocnioną opcjonalnym systemem LiDAR montowanym na dachu.

Xiaomi podobno rozpocznie masową produkcję SU7 w grudniu, a premiera samochodu planowana jest na luty 2024 r. (być może w okolicach MWC). Według doniesień fabryka samochodów Xiaomi w Pekinie wyprodukowała kilka wstępnych modeli SU7, które są obecnie w fazie testów.

Plotki wskazują, że oczekiwana cena SU7 wynosi mniej niż 300 000 CNY (poniżej 40 000 euro).

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: SU7 - elektryk Xiaomi zaprezentowany w pełnej krasie. Tesla ma powody do obaw?

 0