Subskrybenci PS Plus Premium otrzymali dostęp do przeszło 100 filmów Sony bez dodatkowych kosztów

Subskrybenci PS Plus Premium otrzymali dostęp do przeszło 100 filmów Sony bez dodatkowych kosztów

Sony zmienia nazwę swojej usługi VOD, Bravia Core i po raz pierwszy wprowadza ją na konsole PlayStation 4 i PlayStation 5. Bravia Core (skrót od Center of Real Entertainment) zadebiutowało w kwietniu 2021 roku, umożliwiając właścicielom telewizorów Sony Bravia dostęp do filmów ze stajni Sony Pictures Entertainment w wysokiej rozdzielczości. Rok później usługa rozszerzyła się o wybrane smartfony Sony Xperia.

Sony Pictures Core na PS4 i PS5

Odnowiona usługa, obecnie nazywana Sony Pictures Core i właśnie została udostępniona na PS4 i PS5 na 23 rynkach na całym świecie. Dzięki niemu użytkownicy konsoli będą mieli dostęp do około 2000 filmów, w tym takich hitów jak Spider Man: Across the Spider-Verse, Spider Man: No Way Home, Uncharted, Bullet Train i Ghostbusters: Afterlife.

Usługa po zmianie nazywana Sony Pictures Core i właśnie została udostępniona na PS4 i PS5 na 23 rynkach na całym świecie.

Po co wypożyczać lub kupować od Sony, skoro kilka innych platform oferuje te filmy na swoich platformach? Choćby dlatego, że usługa Bravia Core z funkcją znaną jako Pure Stream, umożliwia streamowanie filmów HDR z szybkością do 80 Mb/s. To znacznie więcej niż w przypadku innych usług, co powinno przełożyć się na wyższą jakość, choć nie jest do końca jasne, czy ta funkcja zostanie przeniesiona do nowej usługi Sony Pictures Core i będzie dostępna na konsolach.

Wczesny dostęp

Evan Stern, starszy dyrektor ds. globalnego marketingu PlayStation, zauważył również, że użytkownicy Sony Pictures Core będą mogli kupować lub wypożyczać wybrane filmy w ekskluzywnej ofercie wczesnego dostępu. Mówiąc wprost, tutaj otrzymamy dostęp do wybranych filmów szybciej, co dla wielu osób może być wystarczającym powodem, dla którego mogą chcieć korzystać z tej usługi zamiast konkurencji.

 

Tytuły z wczesnym dostępem będą się różnić w zależności od rynku. Na przykład nowy film Gran Turismo będzie pierwszym tytułem z wczesnym dostępem w Niemczech, Francji, Japonii i Wielkiej Brytanii, mimo że jest już dostępny w innych regionach, takich jak Australia, Kanada, Nowa Zelandia i USA.

 

I wreszcie, co nie mniej ważne, subskrybenci PlayStation Plus Premium/Deluxe zyskają dostęp do około 100 filmów w ramach swojego członkostwa. Ten pozbawiony reklam katalog będzie okresowo aktualizowany – powiedział Stern i obecnie obejmuje takie filmy jak Looper, Kingsglaive: Final Fantasy XV i Resident Evil Damnation.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Subskrybenci PS Plus Premium otrzymali dostęp do przeszło 100 filmów Sony bez dodatkowych kosztów

 0