Sukces Apple - najwyższy kwartalny dochód w historii firmy?

Sukces Apple - najwyższy kwartalny dochód w historii firmy?

Wygląda na to, że Apple osiągnie kolejny ważny kamień milowy w swoim rozwoju - z raportów wynika, że firma odnotuje najwyższy kwartalny przychód w całej swojej historii.

Przeglądając rankingi sprzedaży można zauważyć, że urządzenia z oferty kalifornijskiego producenta są kupowane dosyć chętnie - zarówno iPhone'y, jak i iPady. Wysokie słupki sprzedaży przekładają się oczywiście na zyski - firma ma niebawem przedstawić raport finansowy za ostatni kwartał, jednak już teraz pojawiają się opinie analityków sugerujące, że firma odnotowała rekordowy dochód. Według prognoz analityków z Wall Street przychody Apple mogą osiągnąć wartość 87,06 miliarda dolarów, co jest najwyższym wynikiem w historii tej firmy. Obecny rekord przychodów Apple wynosi 78,4 miliarda dolarów i został ustanowiony rok temu. Warto też dodać, że w grudniu iPhone X był najczęściej kupowanym smartfonem.

Dotychczasowy rekordowy przychód Apple odnotowało rok temu i wynosił on 78,4 miliarda dolarów

apple

Według Dominica Sunnebo, dyrektora Kantar Worldpanel ComTech, firmy przeprowadzającej analizy rynku telekomunikacyjnego, wydanie przez Apple trzech nowych iPhone'ów, w tym oczywiście iPhone'a X, było dobrą decyzją. Szczególnie analizując to, w jaki sposób kalifornijski producent zawsze prezentuje nowe urządzenia, politykę dotyczącą cen i biorąc pod uwagę to, że jego flagowy model zawsze sprzedaje się najlepiej w krajach wysoko rozwiniętych - mówiąc krótko, Apple ma dobrą strategię sprzedaży. Ciekawostką jest to, że iPhone X znalazł się w pierwszej trójce najlepiej sprzedających się urządzeń we wszystkich kluczowych regionach, szczególnie w Chinach. Sporym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się też inne urządzenia znajdujące się w ofercie Apple, czyli komputery Mac, szczególnie iMac Pro - pierwsza stacja robocza, której elementy użytkownik może wymienić. Czy prognozy analityków się potwierdzą i kalifornijski producent rzeczywiście odnotował rekordowy dochód? Okaże się niebawem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sukces Apple - najwyższy kwartalny dochód w historii firmy?

 0