SUPER karty graficzne NVIDII już w przyszłym tygodniu? Znamy szczegóły

SUPER karty graficzne NVIDII już w przyszłym tygodniu? Znamy szczegóły

Wciąż czekamy na zapowiedź SUPER kart graficznych od NVIDII i choć wiele osób sądziło, że nastąpi to na targach E3, to jednak tak się nie stało. Trzeba jednak podkreślić, że pierwotnie przecieki wspominały o ujawnieniu nowej serii w czerwcu, co niekoniecznie oznaczało przecież targi w Los Angeles i wiele wskazuje na to, że scenariusz ten wciąż jest aktualny. Redakcja WccfTech dotarła bowiem do nowych informacji i jest pewna swoich źródeł, a co więcej potwierdziła je też zawsze dobrze poinformowana ekipa VideoCardz, co sprawia, że można uznać je za wielce prawdopodobne. Warto zacząć od tego, że według najnowszego scenariusza, nowe karty graficzne Zielonych zastaną przedstawione już w przyszłym tygodniu, a konkretnie 21 czerwca, choć data ta podobno może się minimalnie przesunąć.

Według najnowszego scenariusza, nowe karty graficzne Zielonych zastaną przedstawione już w przyszłym tygodniu, a konkretnie 21 czerwca.

Celem NVIDII jest tu oczywiście wprowadzenie na rynek nowych GPU, które cieszyć będą się pozycją lidera w swoich segmentach i tym samym odpierać ataki ze strony serii Radeon RX 5700 (Navi) od AMD. Spodziewać można się więc, że dotychczasowe Turingi doczekają się obniżki ceny, a nowe modele zachowają wysokie marże, jakimi cieszą się obecne karty z rodziny RTX. Sytuacja ta świetnie może pokazywać jak istotna jest konkurencja na rynku i jak konsumenci korzystają na wojnach cenowych pomiędzy producentami. Co ciekawe, według najnowszych plotek, karty z nowej serii SUPER doczekać mają się także wariantów Ti, o których nie wspominano wcześniej, ale zadebiutują one najpewniej w późniejszym terminie. WccfTech wprost podaje, że otrzymać mamy model RTX 2080 Ti SUPER, który będzie nowym flagowcem NVIDII. Trzeba też wspomnieć, że nazwy nadchodzących modeli nie zostały jeszcze potwierdzone i wiadomo jedynie, że wykorzystane będzie w nich słowo SUPER.   

Zacznijmy od modelu GeForoce RTX 2080 Ti SUPER, który ma być niezwykle potężnym GPU, bazującym na zupełnie nowym układzie graficznym. Ten ma być całkowicie odblokowany, co oznacza, że partnerzy firmy będą mieć do dyspozycji 300 W dla wskaźnika TDP. Poza tym oferować ma on więcej rdzeni CUDA oraz szybsze pamięci GDDR6 i będzie znacząco wydajniejszy od RTX 2080 Ti. Na ten model podobno przyjdzie nam jednak poczekać nieco dłużej. GeForce RTX 2080 SUPER otrzymać ma z kolei 11 GB pamięci VRAM oraz układ z karty RTX 2080 Ti w wersji nie pod OC, który został odblokowany i oferuje lepszej jakości sekcję VRM, co przekładać ma się na stabilniejszą pracę przy wysokim taktowaniu. Liczba rdzeni CUDA znajdować będzie się zapewne gdzieś pomiędzy RTX 2080 a RTX 2080 Ti. Podobno istnieje także GPU GeForce RTX 2070 Ti SUPER, ale wiadomo o nim jedynie tyle, że wyposażony zostanie w 8 GB GDDR6 i jego premiera planowana jest w późniejszym terminie.

Kolejny w kolejce jest RTX 2070 SUPER, który otrzymać ma odblokowany, ale nie pod OC wariant układu z RTX 2080 oraz 8 GB pamięci VRAM. Tutaj także oczekiwać mamy wzrostu liczby rdzeni CUDA względem RTX 2070. Scenariusz powtarza się z RTX 2060 SUPER z odblokowanym nie pod podkręcanie układem z RTX 2070. W tym przypadku spodziewać mamy się też zwiększenia VRAM do 8 GB. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko poczekać do końca przyszłego tygodnia i zweryfikować te informacje.

Pokaż / Dodaj komentarze do: SUPER karty graficzne NVIDII już w przyszłym tygodniu? Znamy szczegóły

 0