Super Mario Bros. sprzedany na aukcji za ogromną sumę pieniędzy

Super Mario Bros. sprzedany na aukcji za ogromną sumę pieniędzy

Super Mario Bros. to gra, która bije rekordy dekady po premierze. Na aukcji Heritage Auctions sprzedano bowiem za 114 tysięcy dolarów zafoliowany oryginalny egzemplarz amerykańskiej produkcji na konsolę Nintendo NES, bijąc jednocześnie wcześniejszy rekord sprzedaży tego tytułu, który w zbliżonym stanie trafił do nowego właściciela za ponad 110 tysięcy dolarów. Co ciekawe kolekcjoner gier oraz dziennikarz Chris Kohler uważa, że jest to najdrożej kupiony egzemplarz gry w historii branży wirtualnej rozrywki. Dlaczego za tę konkretną kopię należało zapłacić aż tyle pieniędzy? Oczywiście głównym czynnikiem jest jej stan oceniony w skali 9,4/10, a ponadto wszystko znajduje się w oryginalnym opakowaniu tak pożądanym przez kolekcjonerów. Dodatkowo to specjalna wersja, jaka w przeszłości trafiła do sprzedaży detalicznej. Niestety raczej nowy nabywca wspomnianego wydania Super Mario Bros. nie zdecyduje się ujawnić powodu, dla którego przeznaczył aż tyle pieniędzy na grę.

Oryginalny egzemplarz gry Mario Super Bros. został sprzedany za 114 tysięcy dolarów na jednej z aukcji bijąc jednocześnie wcześniej ustanowiony rekord.

Zazwyczaj w takich przypadkach są to ludzie dość zamożni, którzy mogą sobie pozwolić na przeprowadzenie transakcji na dla niektórych wręcz niewyobrażalną sumę. Zapewne mamy do czynienia z fanem kultowej marki lub konsol Nintendo, któremu brakowało tego egzemplarza na półce. Super Mario Bros. to też najlepiej sprzedający się tytuł dostępny na Nintendo NES w całej jego historii. O tym, że takie gratki dla kolekcjonerów cieszą się ogromną popularnością świadczy jedyny znany zachowany egzemplarz owocu niespełnionej miłości Nintendo oraz Sony w postaci Nintendo PlayStation, który nigdy nie trafił do sklepów. Jakiś czas temu syn jednego z pracowników Advanty wystawił go na licytację i finalnie urządzenie sprzedano za ponad 300 tysięcy dolarów co daje 1,4 mln złotych. Zgodnie z dostępną informacją w ramach umowy między dwójką technologicznych gigantów wyprodukowano 200 modeli sprzętu, aczkolwiek większość prototypów zniszczono po zerwaniu współpracy.

Warto wspomnieć, że prototyp pokazano nawet na branżowych targach w latach 90. po których Nintendo niespodziewanie pożegnało się z przyszłymi twórcami znanego dziś wszystkim PlayStation. W pierwotnym założeniu Nintendo PlayStation miało obsługiwać zarówno modne wówczas kartridże, jak i płyty CD. Swoją drogą uważacie, że przeznaczanie tak ogromnych kwot na przedmioty kolekcjonerskie mają większy sens? Ile bylibyście w stanie zapłacić za oryginalnie zapakowany egzemplarz Super Mario Bros. czy działający prototyp konsoli, która nigdy nie miała swojej premiery?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Super Mario Bros. sprzedany na aukcji za ogromną sumę pieniędzy

 0