Super Mario Run wkrótce ukaże się na Androida

Super Mario Run wkrótce ukaże się na Androida

Super Mario Run to pierwsza gra Nintendo na telefony komórkowe. Ukazała się w grudniu zeszłego roku na iOS, a teraz Nintendo podało oficjalną datę wydania w wersji na platformę Google.

Najnowsza gra z popularnym hydraulikiem w roli głównej zagości na urządzeniach z systemem operacyjnym Android już za 2 miesiące - w marcu. Informację przekazano za pomocą oficjalnego Twittera japońskiego giganta gier video.

Tym samym będzie to oznaczać 3-miesięczny okres ekskluzywności na urządzenia mobilne Apple. Początkowo darmowa gra, którą trzeba dodatkowo odblokować za kwotę 9,99 dolarów w przeciągu pierwszych 4 dni od wydania została pobrana 40 milionów razy. Dokładne dane liczby użytkowników decydujących się na wykupienie pełnej zawartości nie są znane. Niemniej jednak otworzenie się na Androida może przynieść jeszcze większe zyski - choć z drugiej strony Super Mario Run może paść ofiarą piractwa.

Już w zeszłym miesiącu Nintendo wprowadziło wstępną rejestrację, w ramach której otrzymamy powiadomienie o dostępności gry, jak tylko zagości ona w sklepiku Google Play. Nie jest to jedyna gra Nintendo zmierzająca na smartfony w 2017 roku. Oprócz Super Mario Run na Androidzie i iOS pojawi się jednocześnie Fire Emblem Heroes (2 lutego), a w późniejszym terminie - Animal Crossing.

Super Mario Run wkrótce na Androidzie

Pokaż / Dodaj komentarze do: Super Mario Run wkrótce ukaże się na Androida

 0