Super Micro prezentuje płyty SuperO Z390 wraz z flagowcem do podkręcania

Super Micro prezentuje płyty SuperO Z390 wraz z flagowcem do podkręcania

Super Micro, firma dotąd znana na naszym rynku z dostarczania wysokiej jakości serwerowych płyt głównych, pojawiła się ostatnio w mediach w związku z oskarżeniami o szpiegostwo na rzecz Chin. Na płytach tego producenta rzekomo znajdowały się miniaturowe chipy, umożliwiające dostęp do danych znajdujących się na serwerze. Póki co te rewelacje nie zostały oficjalnie potwierdzone, a producent odpiera oskarżenia, jednocześnie wypuszczając całą serię przeznaczonych do domowych zastosowań płyt głównych dla procesorów Intela 9. generacji. Producent zaprezentował cały przekrój płyt z serii SuperO Z390 i choć konstrukcje oparte o ten nowy chipset nie będą odbiegać wydajnością od konkurencyjnych konstrukcji innych producentów, to przewagę Super Micro ma zapewnić serwerowa jakość wykonania przeniesiona do świata graczy. Nowa linia płyt SuperO składa się z najlepiej wyposażonego modelu  C9Z390-PGW, średniego C9Z390-CGW, budżetowego C9Z390-CG oraz najmniejszego Mini-ITX C9Z390-CG-I.

Seria płyt SuperO Z390 prezentuje się bardzie ciekawie. Niestety póki co nie ma żadnych informacji o dostępności i cenie produktów.

Każda z płyt ma być wykonana z komponentów serwerowej jakości, jak żywica epoksydowa na PCB i pozłacane kondensatory. Kolejnym wyróżnikiem ma być usprawnione odprowadzanie ciepła i wydajność energetyczna, sprawiająca, że płyty będą w stanie pracować bez przerwy 24/7. "Kombinacja cyfrowych PWM, DrMos i dławików ferrytowych zapewnia wyższą wydajność energetyczną, przy czym udało się utrzymać niższe temperatury, co wpływa na stabilność w grach i podczas podkręcania" - utrzymuje Super Micro. Zmiany to nie tylko hardware. Płyty SuperO otrzymały przygotowany wspólnie z użytkownikami BIOS, który jest przystępny w użytkowaniu nawet w trybie zaawansowanym. Podczas uruchamiania komputera można również skorzystać z oprogramowania SuperO Booster, które pomaga "monitorować, zmieniać parametry i usprawniać każdy element systemu", by wydobyć jak najwięcej z posiadanego zestawu.

SuperO C9Z390-PGW - to flagowa płyta Super Micro w formacie ATX, zbudowana z myślą o overlockingu procesorów z TDP wyższym niż 140 W. Użytkownicy będą mogli obsadzić 64 GB pamieci RAM w 4 slotach UDIMM, z możliwością podkręcenia pamięci do wartości przekraczającej 4000 MHz. Poza standardowym portem  Gigabit LAN, C9Z390-PGW posiada również drugi port 10Gb LAN, WiFi oraz Bluetooth. Ilość slotów jest dość uniwersalna: mamy tutaj 4 x PCI-E, 6 X SATA, 2 X U.2 i M.2. Płyta C9Z390-PGW jest jedną z niewielu oferujących autorskie rozwiązanie termicznej ochrony, które zaprojektowano w celu ochrony komponentów oraz zapobieganiu odkształceniom, utrzymując je w odpowiedniej temperaturze. Oczywiście jak na współczesny produkt przystało, nie zapomniano o podświetleniu RGB, które można dowolnie konfigurować.

SuperO C9Z390-CGW -  to kolejna płyta w formacie ATX, która ma być kompromisem pomiędzy ceną a możliwościami, celując w średni pułap cenowy. Podobnie jak flagowy model, tej również oferuje mozliwość obsadzenia 64 GB pamięci RAM w 4 slotach, jednak prędkość jest odrobinę niższa - maksymalne taktowanie wynosi 3866 MHz. Wciąż mamy tutaj  10Gb LAN wraz z tradycyjnym portem Gigabit LAN, WiFi i Bluetooth, jednak liczbę PCI-E obcięto do dwóch. Producent ponownie zdecydował się tutaj na wprowadzenie radiatorów dla napędów M.2.

SuperO C9Z390-CG - to budżetowa konstrukcja, z której wycięto większość usprawnień widocznych w droższych modelach, by maksymalnie zmniejszyć koszty. Pomimo, że jest to budżetowa konstrukcja, wciąż możemy tu obsadzić 64 GB RAM w 4 slotach UDIMM z prędkoścą 3866 MHz. Na płycie niestety zabraknie WiFi, Bluetooth i portu  10 Gb LAN, choć nie przycięto zbytnio slotów na karty rozszerzeń, których ilość jest identyczna jak w modelu SuperO C9Z390-CGW.

SuperO C9Z390-CG-IW - to z kolei kompaktowe rozwiązanie, w którym maksymalnie można obsadzić 32 GB DDR4-3866MHz. Za łączność odpowiada jeden port Gigabit LAN oraz WiFi. Pojedynczy slot PCI-E sprawia, że nie jest to płyta przeznaczona do konfiguracji z więcej niż jedną kartą graficzną. Płyta umożliwia podłączeni 4 napędów SATA i dwa M.2. Płyta ma bardzo okrojoną ochronę termiczną, jednak pozostawiono zabezpieczenia portu PCI-E. Nie zabrakło również podświetlenia RGB.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Super Micro prezentuje płyty SuperO Z390 wraz z flagowcem do podkręcania

 0