Surface 3 znika ze wszystkich sklepów Microsoftu

Surface 3 znika ze wszystkich sklepów Microsoftu

Już wcześniej Microsoft zapowiadał, że Surface 3 zniknie z oferty na początku 2017 roku. Obietnica właśnie została dotrzymana. Najtańszy wariant laptopa z serii Surface właśnie zniknął ze wszystkich sklepów producenta. Czy to oznacza rychłą premierę następcy?

Microsoft Surface 3 miał zniknąć z oferty na początku 2017 roku i tak też się stało. Co prawda na stronie Microsoftu urządzenie cały czas się pojawia, ale po kliknięciu w przycisk „kup” zostaniemy przekierowani na podstronę z modelem Surface Pro 4. Co ważne, przestał być dostępny tylko Surface 3. Pozostałe wersje, w tym Surface Pro 3, cały czas są dostępne w sklepach Microsoftu.

Oznacza to, że z oferty znika najtańsze urządzenie 2 w 1 Microsoftu. Surface 3 kosztował zdecydowanie mniej od pozostałych modeli i był swego rodzaju światełkiem w tunelu dla mniej zamożnych użytkowników. Usunięcie go z oferty może oznaczać, że producent szykuje nowy wariant sprzętu. Nie ulega przecież wątpliwości, że tani Surface jest potrzebny w portfolio Microsoftu.

Czego można się spodziewać po ewentualnym następcy Surface 3, o ile w ogóle jest w planach? Na pewno wiele osób liczyłoby na złącze USB-C z obsługą Thunderbolt 3. To swego rodzaju standard w nowych komputerach i laptopach. Nie ma raczej co liczyć na lepszy ekran. Przekątna 10,8 cala i rozdzielczość Full HD wydają się być bardzo sensownym kompromisem. Za to przydałby się wydajnościowy kop, gdyż procesory z serii Intel Atom nie należą do najszybszych. Z drugiej strony, więcej mocy obliczeniowej to wyższa cena.

Microsoft Surface 3

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Surface 3 znika ze wszystkich sklepów Microsoftu

 0