Surface Duo. Specyfikacja smartfona może niektórych rozczarować

Surface Duo. Specyfikacja smartfona może niektórych rozczarować

Surface Duo to nowy smartfon Microsoftu, który swoją premierę ma mieć pod koniec 2020 roku. Redakcja Windows Central zdołała dotrzeć do rzekomej specyfikacji technicznej urządzenia i cóż należy przyznać, że zastosowane podzespoły w pewnym stopniu rozczarują zainteresowanych kupnem ludzi. Surface Duo ma posiadać dwa 5,6-calowe wyświetlacze AMOLED o rozdzielczości 1800 x 1350 pikseli, które mogą być obsługiwane z wykorzystaniem pióra Surface Pen. Ponadto telefon dostanie procesor Qualcomm Snapdragon 855, 6 GB RAM oraz 64 GB lub 256 GB dodatkowej pamięci na dane. Oczywiście, kiedy amerykański producent chwalił się swoim smartfonem Snapdragon 855 zaliczano do topowych układów, lecz w tym roku każdy liczył na umieszczenie wewnątrz Snapdragona 865. Sprzęt dostanie m.in. 11 Mpix aparat fotograficzny. Całość zasili bateria o pojemności 3460 mAh, a smartfon będzie pracował pod kontrolą Androida 10, chociaż po premierze należy oczekiwać szybkiej przesiadki na Androida 11.

Surface Duo ma otrzymać procesor Qualcomm Snapdragon 855.

Ponadto nie zapomniano o funkcji szybkiego ładowania dzięki USB typu C, aczkolwiek zabraknie ładowania bezprzewodowego. Niestety smartfon nie zostanie zapewni wsparcia dla bezprzewodowej sieci 5G. Producent nie przewidział również czytnika kart pamięci, co raczej nie jest standardem. Wszystkie dedykowane Surface Duo aplikacje wykorzystają potencjał dwóch zastosowanych w nim ekranów. Dlaczego producent nie zastosuje nowszego procesora? Windows Central sugeruje, iż Qualcomm w przypadku Snapdragona 865 chce by wszystkie firmy umieszczały w swoim sprzęcie układ 5G natomiast samego Surface Duo zaprojektowano na długo przed tym, gdy w życie wszedł ów wymóg. Gdyby Microsoft zdecydował się na nowszy CPU, wówczas w opinii redaktorów musiałby przeprojektować telefon. Mimo wszystko Snapdragon 855 nadal jest dobrym procesorem, a Surface Duo może być sprzedawany po niezbyt wygórowanej cenie.

Należy jednak pamiętać, że przytaczana specyfikacja jest nieoficjalna więc ostatecznie wszystko może się zmienić, ale raczej szanse na to są małe. Surface Duo z pewnością zainteresuje niektóre osoby, ale ciężko przewidzieć czy odniesie sukces. Dużą rolę odegra tutaj cena i jeśli urządzenie będzie za drogie wówczas Microsoft powinien zapomnieć o wysokiej sprzedaży, aczkolwiek przy odpowiednim stosunku ceny do jakości powinien stanowić interesujące rozwiązanie. Tymczasem nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na oficjalną konferencję giganta z Redmond, która ujawni nam specyfikację techniczną nowego Surface Duo.

Specyfikacja Surface Duo:

  • 2 ekrany AMOLED 5,6 cala, 1800 × 1350 px
  • Qualcomm Snapdragon 855
  • 6 GB RAM
  • 256 GB pamięci na dane
  • bateria o pojemności 3460 mAh,
  • aparat 11 MPix, f/2, matryca o pikselach 1,12 μm
  • USB typu C
  • nanoSIM
  • czytnik linii papilarnych

Pokaż / Dodaj komentarze do: Surface Duo. Specyfikacja smartfona może niektórych rozczarować

 0