Surface Go 2 i Surface Book 3 - wyciekła specyfikacja urządzeń Microsoftu

Surface Go 2 i Surface Book 3 - wyciekła specyfikacja urządzeń Microsoftu

Lada moment powinniśmy doczekać się oficjalnej prezentacji nowych urządzeń Windows 10 od Microsoftu z rodziny Surface. Najnowsze przecieki z Energy Star, czyli organu zajmującego się regulacją energetyczną produktów, ujawnią zaś szczegóły specyfikacji Surface Go 2 i Surface Book 3. Surface Go 2 to następca konwertowalnego sprzętu z 2018 roku, skierowanego do osób żyjących w biegu, natomiast Surface Book 3 zastąpi Surface Book 2, który również debiutował przed dwoma laty i także wymaga odświeżenia. Surface Book to jednak flagowy produkt giganta z Redmond, będący swoistym połączeniem tabletu z laptopem, ale jest większy i oferuje mocniejszą specyfikację, co oczywiście przekłada się na znacznie wyższą cenę. Czego możemy się zatem spodziewać po najnowszych edycjach tych hybrydowych urządzeń?

Najnowsze przecieki z Energy Star ujawnią szczegóły specyfikacji Surface Go 2 i Surface Book 3.

W przypadku Surface Go 2 potwierdzają się wcześniejsze przecieki wskazujące na procesor Intel Core m3-8100Y, który pozwala na zastosowanie pasywnego chłodzenia i praktycznie bezgłośną pracę sprzętu. Model, który został certyfikowany przez Energy Star, wyposażony był ponadto w 8 GB pamięci RAM i 256 GB dysk SSD i zdaje się, że jest to topowa konfiguracja, ponieważ poprzednie doniesienia wspominały również o wersji z CPU Pentium Gold 4425Y sparowanym z 8 GB pamięci RAM i 128 GB dyskiem półprzewodnikowym. Z danych w bazie danych FCC wynika zaś, że Surface Go 2 obsłuży również Wi-Fi 6, a opcjonalnie oferować będzie łączność LTE. Raczej nie należy spodziewać się tu jakiegoś istotnego odświeżenia designu, a bez zmian powinny pozostać też 10-calowy panel PixelSense o rozdzielczości 1800 x 1200 pikseli, USB typu C, czytnik kart pamięci microSDXC i system Windows 10 Home w S Mode. Cena startowa także powinna pozostać bez zmian, czyli 399 USD.

Jeśli zaś chodzi o Surface Book 3, to urządzenie dostępne będzie w dwóch rozmiarach: z 13-calowym ekranem i z 15-calowym. W tym przypadku możemy liczyć na 10. generację procesorów Intela w postaci układu Core i7-1065G (Ice Lake) i nawet do 32 GB pamięci operacyjnej RAM. W poprzednich przeciekach na temat tego urządzenia pojawiało się też dedykowane GPU NVIDII, NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti lub GeForce GTX 1660 Ti. Niestety Energy Star nie potwierdza plotek o wariancie Surface Book 3 wyposażonym w nowy mobilny interfejs Ryzena od AMD, choć nie wszystko jeszcze stracone. Wiadomo jednak, że nie ma co liczyć na Thunderbolt 3 czy możliwość upgrade’u pamięci, co Microsoft tłumaczy potencjalnym ryzykiem bezpieczeństwa dla użytkowników.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Surface Go 2 i Surface Book 3 - wyciekła specyfikacja urządzeń Microsoftu

 0