Surface Laptop 2 - co nowego przyniesie druga generacja laptopa Microsoftu?

Surface Laptop 2 - co nowego przyniesie druga generacja laptopa Microsoftu?

Microsoft rozesłał już zaproszenia na konferencję prasową zaplanowaną na 2 października, w trakcie której spodziewamy się zobaczyć nowe wersje urządzeń z rodziny Surface. Spodziewać możemy się odświeżenia zarówno Surface Pro, Surface Studio, jak i Surface Laptop i o ile nie mamy jeszcze żadnych wiarygodnych informacji na temat tych dwóch pierwszych urządzeń, tak w przypadku tego trzeciego pochwalić możemy się nowymi przeciekami ujawniającymi najważniejsze kwestie. W sieci pojawiły się grafiki prezentujące sprzęt, w tym jego nową wersję kolorystyczną oraz ujawniające odświeżoną specyfikację notebooka. Jak już zapewne zauważyliście, sam design laptopa pozostał praktycznie bez zmian i jedyną zauważalną różnicą w stosunku do poprzednika jest tu nowa wersja kolorystyczna. Tym razem doczekamy się bowiem czarnego wariantu  Surface Laptop 2, który zdaje się zastępować grafitowe złoto (nie zabraknie jednak kobaltowego niebieskiego, platynowego czy burgundowego).

Surface Laptop 2 dostępny ma być w nowej wersji kolorystycznej oraz doczeka się odświeżenia specyfikacji. 

Surface Laptop 2 - co nowego przyniesie druga generacja laptopa Microsoftu

Nowy notebook wyposażony ma być w ten sam 13,5-calowy wyświetlacz PixelSense, aluminiową obudowę czy pokrytą tkaniną Alcantara klawiaturę. Pozostawiono także duży touchpad oraz większość portów umieszczonych z lewej strony. Większość zmian obejmować będzie to, co znajdziemy pod maską, czyli wewnętrzne podzespoły. Spodziewać mamy się m.in. najnowszych procesorów od Intela oraz szybszej pamięci, a przecieki wspominają o 8. generacji układów Intel Core, RAM typu LPDDR4 i dysku SSD, ale nie podają szczegółów w tym zakresie. Chętnie zobaczylibyśmy tu również slot na karty microSD i port USB typu C, ale najwyraźniej ponownie będziemy musieli się bez nich obyć. Przypominamy, że w ubiegłym roku Microsoft pozwalał nam na skonfigurowanie Surface Laptop z niskonapięciowymi Intel Core i7, 16 GB pamięci LPDDR3 i 1 TB dyskiem SSD. Tym razem otrzymać powinniśmy również gigabitowe Wi-Fi oraz wsparcie dla Bluetooth 4.2.

Surface Laptop 2 - co nowego przyniesie druga generacja laptopa Microsoftu

Gigant z Redmond podobno zamierza odświeżyć również Surface Studio, czyli imponujący PC typu all-in-one, który zaprezentowano w grudniu 2016 roku. Ten wyposażono w 28-calowy panel PixelSense, procesor Intel Core 6. generacji i kartę graficzną z serii GeForce GTX 9xxx, więc jego podzespoły zdecydowanie wymagają aktualizacji. Nie należy za to spodziewać się nowej wersji Surface Book, ponieważ to hybrydowe urządzenie posiada relatywnie nowy hardware (przynajmniej Surface Book 2). Oczekiwać można jednak nowej wersji Surface Pro, w której zapewne doczekamy się nowych procesorów. Plotki wspominają też o nowym Surface Hub, a październikowa konferencja rzucić może nieco światła również na kolejną dużą aktualizację Windows 10.

Surface Laptop 2 - co nowego przyniesie druga generacja laptopa Microsoftu

Surface Laptop 2 - co nowego przyniesie druga generacja laptopa Microsoftu

Pokaż / Dodaj komentarze do: Surface Laptop 2 - co nowego przyniesie druga generacja laptopa Microsoftu?

 0