Surface Laptop 3 oficjalnie wraz z 15-calowym wariantem z CPU AMD Ryzen

Surface Laptop 3 oficjalnie wraz z 15-calowym wariantem z CPU AMD Ryzen

Zgodnie z tym, co sugerowały przecieki, Microsoft na konferencji Surface zaprezentował trzecią generację laptopów Surface Laptop. Te przynoszą m.in. długo wyczekiwany port USB typu C, opcję całkowicie metalowego wykończenia zamiast Alcantary, wariant napędzany przez procesor AMD czy pojemniejsze dyski SSD. Gigant z Redmond zachował jednocześnie dotychczasową formułę, co oznacza ekran o proporcjach 3:2 z obsługą dotyku, ale teraz możemy zdecydować się na większy, bo 15-calowy model, jeśli uważamy, że 13,5 cala to zbyt mało. Producentowi udało się zachować niską masę w obu przypadkach, ponieważ mniejszy laptop waży tylko 1,27 kg, a większy 1,54 kg. Co warto podkreślić, pierwsze dwie generacje posiadały panel roboczy wykończony miękkim materiałem znanym jako Alcantara, ale nie każdy przepadał za tym rozwiązaniem, dlatego tym razem użytkownik może wybrać wykończenie.  

Surface Laptop 3 przynoszą m.in. port USB typu C, opcję całkowicie metalowego wykończenia zamiast Alcantary czy 15-calowy wariant napędzany przez procesor AMD.

Microsoft chwali się poprawkami w designie, dzięki czemu pokrywę podniesiemy jednym palcem, pomimo braku żłobienia na niego, nie uświadczymy tu gumowego uskoku pomiędzy wyświetlaczem a ramką, podobnie jak otworów na głośnik czy mikrofon. Dzięki temu sprzęt prezentować ma się czyściej. Mniejszy laptop dostępny jest w wielu kolorach (Black, Platinum, Cobalt i Sandstone), ale większy jedynie w dwóch (Black lub Platinum). Klawiatura w Surface Laptop uchodzi za jedną z najlepszych na rynku, ale także doczekała się drobnych poprawek, gdyż zredukowano jej skok do 1,3 mm. Powiększono też trackpad i to aż o 20%.  

Jeśli zaś chodzi o podzespoły, to 13,5-calowy Surface Laptop 3 kryje pod maską czterordzeniowy procesor Intel 10. generacji dedykowany ultrabookom i aż do 32 GB pamięci RAM. Oznacza to duży skok względem poprzednika czy MacBooka Air, gdzie znajdziemy dwurdzeniowe CPU. Z kolei w 15-calowym modelu zdecydowano się na procesor Ryzen Surface Edition od AMD,  jest to konkretnie Ryzen 3780U pracujący z taktowaniem dochodzącym do 4 GHz. Jest to 15 W układ, który w razie potrzeby może zwiększyć moc do 25 W. Na jego pokładzie znajdować ma się GPU, które najprawdopodobniej oferuje aż 11 jednostek CU. Jego moc obliczeniowa wynosić ma aż 1,2 teraflopsa. Surface Laptop 3 w tym wariancie oferować ma o 70% wyższą wydajność niż MacBook Pro z tego segmentu. Kolejną wartą wzmianki opcją jest wymienny dysk SSD (RAM wciąż jednak jest przylutowany do płyty głównej). Bateria starczać ma z kolei na 11,5 godziny użytkowania, a jej 80% naładujemy w godzinę.

Cena 13,5-calowego Surface Laptop 3 zaczyna się od 999 USD za wersję z Core i5, 8 GB RAM typu LPDDR4X i 128 GB SSD. Za 15-calowy wariant zapłacić trzeba z kolei przynajmniej 1199 USD. Pierwsze zamówienia realizowane będą 22 października.      

Pokaż / Dodaj komentarze do: Surface Laptop 3 oficjalnie wraz z 15-calowym wariantem z CPU AMD Ryzen

 0