Surface Phone od Microsoftu wygląda coraz bardziej realnie

Surface Phone od Microsoftu wygląda coraz bardziej realnie

Już za kilka dni, bo 2 września rozpocznie się Międzynarodowa Wystawa Elektroniki Użytkowej i Sprzętu AGD - IFA w Berlinie. Wiele czołowych producentów sprzętu elektronicznego zademonstruje swoje nowe produkty. Coraz głośniej mówi się o tym, jakoby Microsoft miał pokazać światu Surface Phone, flagowy telefon z Windows 10 (lub nie) o potężnych parametrach. Od wielu miesięcy pojawiają się najrozmaitsze raporty, bądź sam Microsoft sugeruje w różne sposoby jego powstawanie. Teraz w sieci pojawił się wyciek w postaci zdjęcia prezentującego ww. urządzenie.

Jeśli zdjęcie okaże się autentyczne, to Surface Phone w znaczny sposób będzie się różnić od wcześniejszych telefonów z Windows 10 Mobile. Produkt ma posiadać port USB typu C, 20-megapikselowy aparat z optyką Carl Zeiss i potrójnym fleszem LEDowym (z przodu aparat 8 mpx), ekran 5,7'' oraz najnowszy procesor Snapdragon 830. Inne źródła donoszą jednak o CPU Intel Kaby Lake, który jest znacznie potężniejszy, niż A10 użyty w najnowszym iPhone 7.

Być może urządzenie pojawi się wraz z Windows 10 w wersji Redstone 2

Wcześniej pojawiły się także wzmianki o tym, jakoby miały istnieć trzy wersje urządzenia, podstawowa z 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej, średniej klasy model z 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej oraz najbardziej zaawansowana wersja z 8 GB RAM i 500 GB pamięci wewnętrznej. Oczywiście Surface Phone będzie obsługiwać technologię Continuum, pozwalającą za pomocą specjalnej stacji dokującej przeistoczyć smartfona w pełnoprawny komputer, ze skalującymi się aplikacjami i obsługą myszki / klawiatury.

Istnieje także prawdopodobieństwo, że modele kierowane do sektora biznesowego mogą być wyposażone nie w Windows 10, lecz w Androida.

Targi IFA będą trwały od 2 do 7 września.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Surface Phone od Microsoftu wygląda coraz bardziej realnie

 0