Surface Pro 7, Surface Laptop 3 i model ARM - duży wyciek przed prezentacją

Surface Pro 7, Surface Laptop 3 i model ARM - duży wyciek przed prezentacją

Microsoft już jutro na swojej konferencji prasowej pochwali się nowymi urządzeniami z rodziny Surface, ale najnowszy przeciek popsuł niespodziankę gigantowi z Redmond, gdyż ujawnia wygląd i nieco szczegółów nadchodzących produktów. Dobrze znany w branży Evan Blass aka @Evleaks, czyli bloger słynący z dostarczania nam sprawdzonych informacji, szczególnie z segmentu mobilnego, opublikował bowiem rendery trzech sprzętów, poczynając od Surface Pro 7, laptopa Surface Laptop 3 w dwóch rozmiarach oraz oczekiwanego modelu napędzanego procesorem ARM. Grafiki potwierdzają, że Surface Pro 7 zachowa bardzo zbliżony design do poprzedników, w tym dość grubą ramkę wokół ekranu. Zastąpiono tu jednak port DisplayPort złączem USB typu C, ale poza tym trudno tu doszukiwać się jakichś zmian w wyglądzie, choć oczekiwać można oczywiście wyraźnego odświeżenia specyfikacji.

Najnowszy przeciek popsuł niespodziankę gigantowi z Redmond, gdyż ujawnia wygląd i nieco szczegółów nadchodzących modeli Surface. 

 

Nowe laptopy Surface Laptop 3 także nie różnią się znacząco od poprzednich edycji, gdyż jedyną istotną zmianą jaką dostrzegliśmy jest zastąpienie materiału obudowy wokół klawiatury, z lubianej miękkiej Alcantary na metal. Tym samym, Microsoft zrezygnował z elementu, który chyba najbardziej wyróżniał jego laptopy pod względem designu i sięgnął po tworzywo, które znajdziemy w większości modeli klasy premium. Rendery nie ukazują obu stron urządzenia, więc w tym przypadku nie mamy potwierdzenia co do liczby i rodzajów portów, poza Surface Connect. Poza tym 13- i 15-calowy model wyglądają niemal identycznie, choć w mniejszym laptopie dostrzec można wyraźnie mniej miejsca wokół touchpada.

I tak dochodzimy do długo wyczekiwanego Surface napędzanego technologią ARM. Ten pochwalić może się cieńszymi ramkami wokół ekranu niż Pro 7. Poza tym, to chyba najciekawsze urządzenie pod względem designu, spośród ujawnionych, ponieważ wyraźnie wyróżnia się na tle swoich braci (choćby za sprawą zaokrąglonych rogów). Ten model także zdaje się być wyposażony w port Surface Connect, ale dostrzec możemy tu też dwa USB typu C. Klawiatura, robiąca w tym przypadku także za osłonę/etui, po zamknięciu zdaje się zaś posiadać miejsce na rysik Surface Pen, który również przeszedł metamorfozę. To jednak nie wszystko i Microsoft zdaja się jeszcze chować asa w rękawie, ponieważ Blass wspomina także o dwuekranowym urządzeniu Surface, ale jego rendery nie wpadły w jego ręce (jeszcze). Na szczęście nie przyjdzie nam długo czekać na oficjalną prezentację, ponieważ ta zaplanowana została na 2 października, czyli już jutro.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Surface Pro 7, Surface Laptop 3 i model ARM - duży wyciek przed prezentacją

 0