Sweetbaby chciało "wyłudzić" od twórców Black Myth: Wukong 7 milionów dolarów

Sweetbaby chciało "wyłudzić" od twórców Black Myth: Wukong 7 milionów dolarów

Według doniesień z chińskich mediów, studio odpowiedzialne za Black Myth: Wukong miało być ofiarą próby "wyłudzenia". Twórcy gry odmówili współpracy z firmą Sweetbaby, która chciała oferować usługi doradcze w kwestii poprawności politycznej za kwotę 7 milionów dolarów.

Chińskie media donoszą o odrzuceniu przez twórców gry Black Myth: Wukong oferty współpracy ze Sweetbaby, w ramach której studio Game Science miało otrzymywać porady w kwestii poprawności politycznej. Firma Sweetbay chciała otrzymać za swoje usługi 7 milionów dolarów. W podanej informacji mowa jest o próbie "wyłudzenia" na Game Science. Nie wiadomo jednak co dokładnie kryje się za tym mocnym słowem, choć według doniesień odmowa zapłaty 7 milionów za poradnictwo miała być przyczyną ataków i oczerniania Game Science.

Według doniesień odmowa zapłaty 7 milionów za poradnictwo miała być przyczyną ataków i oczerniania Game Science.

Tweet

Przedstawione informacje mówią również o istnieniu podobnych firm jak Sweetbay w Ameryce oraz Europie. Mają one ingerować w tak duże produkcje, jak seria Assassin's Creed czy God of War. Ich celem jest zwracanie uwagi na poprawność polityczną tworzonych bohaterek.

Mimo wszystko Black Myth: Wukong wydaje się cieszyć sporym zainteresowaniem. Gracze będą musieli jeszcze trochę poczekać na jej premierę, bo ta zaplanowana jest na 20 sierpnia.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sweetbaby chciało "wyłudzić" od twórców Black Myth: Wukong 7 milionów dolarów

 0