Światowy rynek smartfonów odnotowuje wzrost w trzecim kwartale

Światowy rynek smartfonów odnotowuje wzrost w trzecim kwartale

Statystyki Strategy Analytics wskazują, że globalna dostawa smartfonów zwiększyła się o 2 procent i w trzecim kwartale 2019 roku osiągnęła poziom 366,3 mln sztuk (359,8 milionów przed rokiem). Jest to godne odnotowania bowiem według dostępnej informacji mamy do czynienia z pierwszym od około dwóch lat tego rodzaju wzrostem w branży mobilnej. Głównym dostawcą był w minionych miesiącach Samsung, który rozesłał 78,2 mln smartfonów i jest to wzrost o 8 procent w porównaniu do trzeciego kwartału 2018 roku. Taka sytuacja pomogła zwiększyć rynkowe udziały południowokoreańskiego giganta z 20,1 procent do 21,3 procent. Jeden z największych rywali Samsunga, Huawei zakończył kwartał rozsyłając 66,7 miliona sztuk smartfonów, co oznacza 29-procentowy wzrost.

Trzeci kwartał 2019 roku był dobry dla globalnego rynku smartfonów. Według analityków minione miesiące pozwoliły rozruszać zastygniętą w ich ocenie branżę urządzeń mobilnych.

Światowy rynek smartfonów odnotowuje wzrost w trzecim kwartale

Wszystkie pozostałe kluczowe marki takie jak Xiaomi, Apple i Oppo odnotowały w ciągu tych trzech miesięcy spadek. Z drugiej jednak strony Linda Sui, dyrektor Strategy Analytics przyznaje, iż dla Apple był to dużo lepszy czas niż w tym samym czasie poprzedniego roku. „Uważamy, że sytuacja Apple ulega stabilizacji ze względu na atrakcyjniejsze ceny iPhone'ów 11 i lepszy popyt w Azji oraz Stanach Zjednoczonych” - zauważa Sui. Dla porównania inna firma analityczna Canalys opublikowała swoje dane w ubiegły czwartek i doszła prawie do tych samych wniosków, czyli poprawy sytuacji na rynku smartfonów. W sumie analitycy korporacji szacują, że producenci w trzecim kwartale wszyscy producenci dostarczyli 352,4 mln telefonów.

Światowy rynek smartfonów odnotowuje wzrost w trzecim kwartale

Bez wątpienia przytoczona poprawa na rynku, w którym panowała pewnego rodzaju stagnacja może cieszyć. Nie da się ukryć, że ze względu na zbyt małe różnice między kolejnymi modelami smartfonów poszczególnych firm użytkownicy rzadziej decydują się na migrację, co nie powinno stanowić większego zaskoczenia, bo kto chciałby dokładać więcej pieniędzy do prawie tego samego? Do kolejnej ewentualnej poprawy sytuacji w branży urządzeń mobilnych mogą przyczynić się składane telefony, a także stopniowe wprowadzane do sprzedaży modeli wspierających mocno reklamowaną sieć 5G.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Światowy rynek smartfonów odnotowuje wzrost w trzecim kwartale

 0