Świetna sprzedaż Grand Theft Auto V. Gra przeżywa odrodzenie

Świetna sprzedaż Grand Theft Auto V. Gra przeżywa odrodzenie

Take-Two posiada w swoim katalogu niezwykle popularne marki pozwalające generować wydawcy ogromne przychody. Idealnym przykładem jest tutaj ubiegłoroczny Red Dead Redemption 2, który spotkał się ze świetnym przyjęciem graczy oraz krytyków zdobywając liczne wyróżnienia. Produkcja poświęcona Dzikiemu Zachodowi to jednak niejedyny hit, jakim może pochwalić się Take-Two bowiem następnym jest Grand Theft Auto V. Oczywiście to nie młoda już gra, gdyż do sklepów trafiła pierwotnie na konsole starszej generacji (PS3, Xbox 360) pod koniec 2013 i dopiero później zawędrowała zagościła również na PC czy PlayStation 4 oraz Xbox One. Teoretycznie wydawać by się mogło, że po takim okresie tytuł nie wzbudza już większego zainteresowania fanów, ale nic z tych rzeczy.

GTA V sprzedało się dotychczas w łącznej liczbie 110 milionów egzemplarzy.

Potwierdzono, że GTA V od momentu debiutu trafiło do rąk aż 110 milionów ludzi na całym świecie, co pozwala grze pozostawać w ścisłej czołówce najpopularniejszych produkcji. Co ciekawe ostatni raport finansowy Take-Two odnotował minimalny spadek sprzedaży Grand Theft Auto V, lecz raczej nie jest on mocno odczuwalny dla firmy. Wciąż żywe zainteresowanie tytułem dla branżowych obserwatorów raczej nie powinno stanowić większego zaskoczenia. Duża zasługa w tym regularnie wspieranego przez deweloperów trybu multiplayer, w tym osobnego trybu RP, który swego czasu spopularyzowali znani youtuberzy. W efekcie można śmiało stwierdzić, że "piątka" przeżywa swego rodzaju odrodzenie co widzimy po ilości transmisji na Twitchu.

Poza GTA V wspomniano także o serii Borderlands, która wywołała ostatnio spore kontrowersje za sprawą wyłączności trzeciej części na rzecz sklepu Epic Games Store. Mimo tego wszystkie odsłony sprzedano w liczbie 43 milionów sztuk, z czego 20 milionów dotyczy drugiej części marki. Pozytywne wyniki obejmują również Civilization VI, której sprzedaż głównie na konsoli Nintendo Switch przewyższyła wcześniejsze oczekiwania twórców. Przy okazji potwierdzono, że zależna od wydawcy spółka Social Point pracuje nad aż 10 różnymi grami mającymi trafić na platformy mobilne gdzie Take-Two chce wprowadzić swoje najważniejsze marki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Świetna sprzedaż Grand Theft Auto V. Gra przeżywa odrodzenie

 0