Świetna sprzedaż PlayStation 4. Sony podaje najnowsze wyniki

Świetna sprzedaż PlayStation 4. Sony podaje najnowsze wyniki

Sony praktycznie od zawsze było wiodącą firmą w branży gier wideo. Najświeższe statystyki ukazują skalę przepaści dzielącą popularnego producenta od odwiecznego rywala Microsoftu.

PlayStation 4 praktycznie od dnia swego debiutu cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem, a najnowszy raport finansowy, który dzisiaj ujawniło Sony tylko dobitnie, to potwierdza. Wynika z niego, iż licząc od momentu premiery w 2013 roku konsolę nabyło 76,1 mln osób na całym świecie, co jest wręcz fenomenalnym rezultatem. Natomiast 19 milionów sztuk znalazło swych właścicieli w ubiegłym roku. Niestety mimo zachwytów włodarze zauważyli małą tendencję spadkową względem minionych lat, ponieważ przykładowo dwa lata wcześniej Japończycy zbyli równo 20 mln kopii. Korporacja pragnie jednocześnie sprzedać kolejne 16 milionów egzemplarzy w obecnie trwającym roku fiskalnym, który kończy się dokładnie w marcu 2019 roku.

PlayStation 4 zakupiło łącznie 76,1 miliona osób na całym świecie

Warto nadmienić, iż w dalszym ciągu urządzenie nie zdołało przebić osiągów wyśrubowanych przez poprzednią generację w postaci PS3, które znalazło aż 80 milionów nabywców. Sony raczej nie będzie się tym faktem zbytnio przejmować bowiem marka wciąż prężnie się rozwija, budząc ogromne wręcz zainteresowanie fanów wirtualnej rozrywki. Gałąź gier oraz szeroko pojętych usług sieciowych wygenerowała firmie zysk na poziomie 17,7 miliarda USD, podczas gdy dochód operacyjny także wzrósł o 30,8 procent do 1,6 miliarda dolarów. Mimo iż Sony prognozuje spadek sprzedaży sprzętu, tak liczy na wzrost zysków o 7% z dystrybucji gier wideo oraz subskrypcji PS Plus. Obniżenie lotów przez PlayStation 4 przywołuje pytanie o ogłoszenie ewentualnego następcy konsoli. Myślicie, że to już najwyższy czas?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Świetna sprzedaż PlayStation 4. Sony podaje najnowsze wyniki

 0