Świetne otwarcie Call of Duty: WWII - 500 mln zysku USD w 3 dni

Świetne otwarcie Call of Duty: WWII - 500 mln zysku USD w 3 dni

Seria Call of Duty swego czasu słynęła z tego, iż kolejne odsłony biły rekordy sprzedaży pozostawiając konkurencję daleko w tyle. W ostatnich latach cykl ten złapał jednak zadyszkę i Activiion mniej chętniej chwaliło się wynikami sprzedaży … aż do teraz.

Call of Duty: WWII to zdaniem recenzentów udany powrót serii do korzeni, czyli tematyki II wojny światowej, która w obliczu ostatnich futurystycznych odsłon stanowi spory powiew świeżości. Nic więc dziwnego, że gracze ochoczo rzucili się na ten tytuł zagrywając się w przyjemną, ale tradycyjnie dość krótką kampanię oraz zalewając serwery (nie obyło się tu bez pewnych problemów). Przełożyło się to na świetną sprzedaż, ponieważ jak informuje wydawca, najnowsze Call of Duty w pierwsze trzy dni swojej obecności na rynku zarobiło aż 500 mln USD, bijąc tym samym na głowę wyniki otwarcia największych tegorocznych hollywoodzkich filmów. Widać też, że współpraca Activision z Sony w ramach promocji WWII przynosi efekty, ponieważ tu także udało się pobić rekord pobrań pełnej gry w wersji cyfrowej w dniu premiery.

Nowe Call of Duty miało lepszy weekend otwarcia od największych tegorocznych hollywoodzkich filmów

Tak osiągnięcie Call of Duty: WWII skomentował Eric Hirshberg, prezes Activision: „Rzuciliśmy naszym graczom wyzwanie ponownego zebrania swoich oddziałów i odpowiedzieli na nie, co pokazuje najwyższa liczba graczy, jaką kiedykolwiek zebraliśmy na bieżącej generacji konsol i PC. Call of Duty: WWII powraca do korzeni serii i rezultaty są niesamowite. W pierwszy weekend dystrybucji sprzedało się dwa razy więcej egzemplarzy niż w zeszłym roku i ustanowiliśmy rekord pobrań pełnej wersji gry w dniu premiery na PlayStation 4. Nasz wynik 500 milionów dolarów zysku w pierwszym weekendzie sprzedaży nie tylko przewyższa wyniki Thor: Ragnarok, jest w istocie większy niż łączne wyniki weekendu otwarcia Thora i Wonder Woman. I jesteśmy gotowi wspierać społeczność ciągłymi ulepszeniami i nową zawartością.”

Pokaż / Dodaj komentarze do: Świetne otwarcie Call of Duty: WWII - 500 mln zysku USD w 3 dni

 0