Świetne statystyki Map Google. Twórcy sfotografowali prawie cały świat

Świetne statystyki Map Google. Twórcy sfotografowali prawie cały świat

Nie ulega wątpliwości, że Google w ramach usług Street View, a także Google Earth uwieczniło na zdjęciach ogromną część naszej planety. Jednak teraz zdecydowano się ujawnić konkretne liczby dotyczące zrobionych fotografiach świata i tak w przypadku Street View sfotografowano aż 10 milionów mil z kolei na potrzeby Google Earth jest to 36 mln mil kwadratowych. W naszym układzie wychodzi kolejno 16 milionów kilometrów oraz 93,2 mln kilometrów kwadratowych. Amerykański gigant twierdzi, że mapy pokrywają aż 98% miejsc zamieszkałych przez ludzi i bez wątpienia ów wyczyn robi niemałe wrażenie. Natomiast dzięki 10 milionom uwiecznionej powierzchni w Street View przedsiębiorstwo wyprzedza Apple, które niedawno zaczęło umieszczać podobne zdjęcia w Apple Maps.

Według najnowszych danych mapy Google pokrywają aż 98% miejsc zamieszkałych przez ludzi.

Nawet jeśli nie korzystamy na co dzień ze wspomnianych rozwiązań firmy z Mountain View, to stanowią one ważną część popularnych Map Google. W rozmowie z serwisem CNET dyrektor ds. Produktów Google Maps, Ethan Russell podkreślił, że fotografie to podstawa wszystkiego, co robią i są fundamentalnym elementem podczas projektowania map. Jeśli chodzi o Mapy Google to program jest oczywiście cały czas rozwijany, dzięki czemu dostaje niekiedy przydatne funkcje. Niebawem w ramach aktualizacji użytkownicy doczekają się opcji pokazywania odpowiednio oświetlonych ulic czy tłumaczyć nazwy miejsc i podpowiadać ich wymowę.

Google jednak nie zatrzymuje się i wystartowało z nową propozycją w postaci Live View będącą rozszerzoną rzeczywistością w aplikacji z mapami producenta. Jest ona stopniowo wprowadzana do kolejnych posiadaczy smartfonów. Bez wątpienia połączenie mapy z widokiem z kamery może być przydatne szczególnie w trakcie pieszych wędrówek. Warto podkreślić, iż funkcji nie oparto na działaniu GPS a powiązaniem widoku z naszej kamery z widokiem W Street View.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Świetne statystyki Map Google. Twórcy sfotografowali prawie cały świat

 0