Świętowaliśmy 20-lecie laptopów MSI. Ty też możesz wpaść!

Świętowaliśmy 20-lecie laptopów MSI. Ty też możesz wpaść!

Wczoraj uczestniczyliśmy w wydarzeniu z okazji 20. rocznicy laptopów MSI, które odbyło się we wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych przy ul. Wystawowej 1. Dla wszystkich zainteresowanych technologią i gamingiem, to była ciekawa okazja do spojrzenia na rozwój branży komputerowej. Uwaga! Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w wydarzeniu, pamiętajcie, że zapisać można się na głównej stronie MSI.

Na samym początku witał nas ekran o powierzchni aż 100 metrów kwadratowych, na którym prezentowano historię laptopów MSI. Można było zobaczyć, jak ewoluowały te urządzenia przez ostatnie dwie dekady, począwszy od modelu MS-1003 z 2004 roku (nawet go nie pamiętaliśmy!). Był to pierwszy laptop MSI, ważący 2,9 kg i wyposażony w procesor Intel Pentium M oraz kartę graficzną ATI Mobility Radeon 9600 lub 9700. Trzy lata później pojawił się pierwszy laptop gamingowy GX600 z procesorem Intel Core 2 Duo i kartą graficzną NVIDIA GeForce 8600M GT.

MSI

Poznaj pierwsze modele laptopów MSI

W strefie wystawowej zaprezentowano klasyczne modele laptopów MSI, w tym wspomniane wcześniej MS-1003 i GX600. Zwiedzający mogli dokładnie obejrzeć te urządzenia, a także zobaczyć ich wnętrza. Była to okazja do zrozumienia, jak technologia zmieniała się na przestrzeni lat, od chłodzenia, przez strukturę kart graficznych, po lokalizację pamięci RAM.

Dla bardziej dociekliwych czekała strefa doświadczeń, gdzie można było z bliska przyjrzeć się wnętrzu laptopów i zrozumieć, jak działają poszczególne podzespoły. Interaktywne panele umożliwiały poznanie szczegółów dotyczących budowy i funkcjonowania tych urządzeń.

MSI

Strefa gamingowa też się znalazła!

Dla fanów gamingu przygotowano strefę, w której można było przetestować najnowsze laptopy i urządzenia gamingowe MSI. Znajdowała się tam również sekcja dla entuzjastów mobilnego gamingu, gdzie prezentowano możliwości handhelda Claw.

W specjalnej strefie można było zobaczyć najnowsze osiągnięcia technologiczne MSI, w tym laptopy z procesorami 14. generacji i kartami graficznymi NVIDIA RTX 40. Prezentowano notebooki ważące mniej niż 1 kg oraz modele, które mogą działać nawet przez 18 godzin na jednym ładowaniu. Na wystawie znalazł się również jeden z najdroższych laptopów dostępnych na polskim rynku, o wartości ponad 26 000 zł. Było to zwieńczenie tych 20 lat MSI na rynku mobilnym. Był namacalnym dowodem, jak daleką drogę przeszła technologia i sama marka MSI.

 

Porozmawiaj z MSI!

Eksperci MSI byli dostępni do rozmów i udzielania odpowiedzi na pytania dotyczące najnowszych technologii i trendów w branży. Dodatkowo, dla uczestników przygotowano konkursy z nagrodami oraz ściankę do zdjęć, gdzie można było uwiecznić swoje doświadczenia z wydarzenia.

Wydarzenie było otwarte dla wszystkich, w tym dla osób niepełnoletnich pod opieką dorosłych. Miejsca były limitowane, więc warto było zapisać się wcześniej, ale jak już wspomnieliśmy, dziś od godziny 15:15 do 17:15 jeszcze można to zrobić.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Świętowaliśmy 20-lecie laptopów MSI. Ty też możesz wpaść!

 0