Switch 2 i ulepszona Zelda. Nintendo pokazało nowości na Gamescom

Switch 2 i ulepszona Zelda. Nintendo pokazało nowości na Gamescom

Według nowych doniesień, Nintendo pokazało konsolę Switch 2 w trakcie niedawno odbywających się targów Gamescom. Sprzęt został jednak zaprezentowany za kulisami wydarzenia i to na dodatek wybranej grupie deweloperów. Nintendo miało również pokazać ulepszoną wersję gry Zelda: Breath od the Wild.

Nintendo Switch 2 pokazane za kulisami Gamescom

Tegoroczne targi Gamescom, które zakończyły się w niedzielę 27 sierpnia były naprawdę emocjonującym wydarzeniem. W ich trakcie zobaczyliśmy między innymi nowe karty graficzne AMD, a dokładniej modele Radeon RX 7700 XT oraz RX 7800 XT. Nintendo również przedstawiło swoją nowość, jednak w przeciwieństwie do AMD zrobiło to po cichu, za kulisami.

W trakcie wydarzenia za zamkniętymi drzwiami, Nintendo miało pokazać ulepszoną wersję gry Zelda: Breath of the Wild.

Nintendo Switch

Jak pisze serwis EuroGamer, wybranej grupie deweloperów pokazana została konsola Switch 2. Uczestnicy tego spotkania mieli podobno okazję do zapoznania się z tym, jak dobrze konsola została zaprojektowana. W trakcie wydarzenia za zamkniętymi drzwiami, Nintendo miało pokazać ulepszoną wersję gry Zelda: Breath of the Wild. Ulepszenie polega na tym, że gra została zaprojektowana tak, aby skorzystać z możliwości wydajniejszej specyfikacji Switch 2. W praktyce oznaczało to więcej klatek na sekundę oraz wyższą rozdzielczość. Niestety na tę chwilę nie można powiedzieć, że ulepszona Zelda na pewno będzie dostępna na nową konsolę. Choć zdaje się, iż szanse są całkiem spore.

Jakość grafiki porównywalna ze stacjonarnymi konsolami?

Doniesienia od EuroGamer potwierdził portal VGC dodając, że według ich źródła, Nintendo przedstawiło podczas zamkniętego pokazu jeszcze jedną grę - The Matrix Awakens na silniku Unreal Engine 5. Podobno gra działała z włączonym Ray Tracingiem oraz technologią DLSS, a jakość obrazu była porównywalna do tego, który są w stanie wyświetlić konsole obecnej generacji Microsoftu oraz Sony. Brzmi obiecująco.

Jeśli chodzi o wejście na rynek Nintendo Switch 2, to na to wydarzenie będziemy musieli poczekać do 2024 roku. A przynajmniej tak wynika z obecnie najnowszych pogłosek. W temacie specyfikacji niestety nie możemy na tę chwilę zbyt dużo powiedzieć. Parametry techniczne Switch 2 są dobrze strzeżoną tajemnicą. Ostatnie przecieki wskazywały tylko na więcej pamięci systemowej oraz ekran LCD. Jeśli tajemnica specyfikacji Switch 2 będzie dalej tak uważnie strzeżona, to będziemy musieli cierpliwie czekać. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Switch 2 i ulepszona Zelda. Nintendo pokazało nowości na Gamescom

 0