Switch może sprzedać się w rok równie dobrze co WiiU przez całą generację

Switch może sprzedać się w rok równie dobrze co WiiU przez całą generację

Właśnie odbyło się sprawozdanie finansowe Nintendo, w trakcie którego firma podzieliła się informacjami na temat zarobków z minionego roku fiskalnego. Były one niesamowicie pozytywne i dobrze wróżą na przyszłość.

Od momentu światowej premiery Nintendo Switch, na całym świecie zakupiono 2,74 miliona sztuk konsol. Ponadto sprzedano także 5,46 mln egzemplarzy gier, co w praktyce oznacza, że na każdego Switcha przypadały 2 gry. Zważywszy, że w zasadzie jedynym dużym tytułem dostępnym na starcie był The Legend of Zelda: Breath of the Wild, jest to pozytywny wynik. Co więcej, najnowsza odsłona Zeldy sprzedała się w nakładzie 2,76 mln sztuk - więcej niż konsol Switch. Japońska korporacja przewiduje, że z końcem obecnego roku fiskalnego (31 marca 2018) Switch rozejdzie się w liczbie 10 milionów egzemplarzy - to niemal tyle, co WiiU w ciągu całego swojego cyklu życia. Jednocześnie prezes Nintendo Tatsumi Kimishima powiedział, że jeśli cel ten zostanie osiągnięty, Switch zbliży się poziomem i tempem sprzedaży do liderującego 6. generacji konsol Wii.

Proporcja sprzedanych gier The Legend of Zelda: Breath of the Wild do konsol Nintendo Switch przekracza 1:1

W kwestii konkretów finansowych, firma z Kioto w zeszłym roku fiskalnym odnotowała przychody na poziomie 4,4 miliara dolarów. Był to spadek o 3% w porównaniu z wynikiem sprzed 12 miesięcy, ale za to drastycznie zwiększył się zysk netto, bo aż ponad pięciokrotnie (ze 153 do 925 mln USD). Rezultaty te okazały się korzystniejsze aż o 14% niż wskazywałyby na to wewnętrzne prognozy firmy. Głównymi czynnikami, które przyczyniły się do takich wyników były przede wszystkim sprzedaż Switch oraz gier z serii Pokemon Sun i Moon, które rozeszły się na 3DS w nakładzie 15,4 mln sztuk. Najnowsza konsola Nintendo już jutro otrzyma specjalną wersję hitu z WiiU, zatytułowaną Mario Kart 8 Deluxe, 11 maja natomiast ukaże się konwersja Minecrafta. Dwa nowe tytuły ekskluzywne, przygotowywane wyłącznie z myślą o Switch, ARMS oraz Splatoon 2, trafią do sprzedaży odpowiednio 16 czerwca i 21 lipca.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Switch może sprzedać się w rok równie dobrze co WiiU przez całą generację

 0