Symbol luksusu. Zobaczcie GeForce'a RTX 4090 w roli deskorolki

Symbol luksusu. Zobaczcie GeForce'a RTX 4090 w roli deskorolki

Przekształcenie flagowej karty graficznej ASUS GeForce RTX 4090 ROG Strix OC w deskorolkę może wydawać się szokujące, szczególnie w kontekście ceny tego modelu, wynoszącej przeszło 10 tys. zł. Na szczęście nikt nie pokusił się o aż tak szalony pomysł, a to co tu widzicie, to po prostu zapasowa osłona karty ROG Strix GeForce RTX 4090 zainstalowanej w systemie chłodzonym wodą.

W mediach społecznościowych pojawił się film przedstawiający deskorolkę zbudowaną z zestawu kół i jednej z najlepszych kart graficznych na rynku, GeForce RTX 4090. Ta niezwykle dziwna mieszanka jest reklamowana przez VX-Underground jako symbol statusu, który przyćmiewa takie marki jak Lamborghini i Balenciaga. Z krótkiego klipu, który możecie obejrzeć poniżej, wynika również, że deskorolka z potrójnym wentylatorem całkiem nieźle sprawuje się w nowej roli.

Ta niezwykle dziwna mieszanka jest reklamowana przez VX-Underground jako symbol statusu, który przyćmiewa takie marki jak Lamborghini i Balenciaga.

Ten nietypowy mod to również swoisty komentarz rozmiarów osiąganych przez współczesne karty graficzne dla entuzjastów gier. ASUS GeForce RTX 4090 ROG Strix OC mierzy bowiem 357,6 mm długości i jest jedną z największych kart na rynku, choć wciąż jest o połowę mniejsza od standardowej deskorolki, która ma długość około 700 mm.

Pod wideo od razu pojawił się wysyp komentarzy, zarówno tych zabawnych („Ile klatek wyciągasz?”, czy „Wydaje się, że sterownik działa bez zarzutu”), jak i wyrażających oburzenie z powodu ekstrawagancji tego pomysłu. Redditor szybko potwierdził, że prowizoryczna deskorolka została złożona ze „stosu recyklingowanych elektroodpadów w pracy”, starając się uspokoić część osób. Pojawił się też nowe pomysły, bo cześć użytkowników chętnie przerobiłaby ten mod na hoverboard w stylu Powrót do przyszłości czy dołożyłoby podświetlenie RGB. 

Wraz ze wzrostem popularności chłodzenia cieczą dla wysokiej klasy kart graficznych, zakup takiej obudowy zapewne nie powinien być zbyt trudny, więc jest szansa, że ten pomysł zainspiruje kolejnych moderów, którzy pochwalą się swoimi kreatywnymi pomysłami z wykorzystaniem tego elementu. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Symbol luksusu. Zobaczcie GeForce'a RTX 4090 w roli deskorolki

 0